Türkçe İngilizce Fransa Almanya

18 Yaş Altı Burun Estetiği Olur Mu?

Burun estetiği, bireylerin doğuştan gelen burunda anormal bulgular ve ya sonradan oluşan kazalar sonucu burun yapısının bozulması ile yapılan bir ameliyattır. Bu nedenle birçok insan burun estetiği yaptırmak istiyor. Bazen de burun dışarıdan düzgün görünürken içeriden kemik eğriliği olabiliyor. Böyle bir durumda da kişi rahat ve kaliteli nefes almakta zorluk yaşıyor. Kişiler yaşanan bu kalitesiz nefes problemleri şikayetlerinden dolayı burun estetiği ameliyatı yaptırmak istiyor.

Burun estetiği için en çok gelen sorulardan biride 18 yaş altı burun estetiği olur mu? Bu soruya şöyle cevap verelim; burun estetiği için kızlarda ve erkeklerde farklılık gösterir. Bunun nedeni ise erkek ve kız çocuklarının büyüme gelişimlerinin farklı olmasından kaynaklanıyor. Ancak genel olarak yanıt verecek olursak, 18 yaş altı burun estetiği olur.

Burun Estetiği İçin Belirlenen Yaş Skalası

 

Burun estetiği de cerrahi bir müdahaledir. Bu nedenle yapılması için belli bir yaşa ulaşmak gerekir. Burun estetiği ameliyatlarında kız ve erkek çocuklarının yaşları farklı olarak ele alınır, büyüme ve gelişmeleri belli bir yaşa geldiğinde durduğu için bu durum kız ve erkek çocuklarının hangi yaşta burun estetiği olabileceklerini belirler.

Kız çocuklarının gelişimi erkeklere oranla daha erken tamamlanır. Kızlar 15 ila 17 yaşında gelişimlerini tamamladıkları için burun estetiği olabilirler. Erkekler ise belirlen yaş 18 ila 19 yaşları arasıdır. Ancak bazı durumlarda (burundan kaynaklı nefes darlığı) 18 yaş altında burun estetiği ameliyatı yapılır.

Burun Estetiği Neden Yapılır?

 

Burun estetiği hem sağlık problemlerinden dolayı hem de daha güzel bir görünüme kavuşmak için yapılır. Ancak her hekime başvuran kişiye de burun estetiği uygulanmaz. Bunun için hekimin kararı oldukça önemlidir.

Peki, burun estetiği neden yapılır? Burun estetiği yapılmasının nedenleri şunlardır;

  • Kemerli bir burun yapıya sahip olmak
  • Uzun bir buruna sahip olmak
  • Burun deliklerinin aşırı büyük olması
  • Burunda kemik eğriliği
  • Burun tıkanıklığı

Yukarıda belirtiğimiz nedenler burun estetiği yaptırma nedenleri arasında en sık yer alanlardır. İşin ehli estetik cerrahlarının yardımı ile güzel bir buruna sahip olabilirsiniz.

Burun Estetiği Fiyat

 

Burun estetiği ameliyatı oldukça pahalı bir işlemdir. Burun estetiğinde belirlenen fiyatlar devlet ve özel hastanelerde farklılık gösterir. Buruna uygulanacak cerrahi müdahale kişiden kişiye farklılık göstereceği için fiyatlarda bu doğrultuda değişecektir. Ancak ortalama burun estetiği fiyatları 10.000 TL ile 35.000 TL arasında farklılık gösterebilir. Ek masraflar için fiyat artabilir.

18 Yaş Altı Burun Estetiği Ücretsiz Mi?

 

Burun estetiği oldukça masraflı bir işlemdir, bu nedenle birçok kişi yaşadığı sorunlardan dolayı burun estetiği olamayabiliyor. Devlet hastanelerinde yapılan burun estetiği ameliyatları özele göre daha uygun fiyatlıdır. Peki ya 18 yaş altı burun estetiği ücretsiz mi? Tamamen ücretsiz diyemeyiz. Ancak bazı indirimlerden yararlanmanız mümkündür.

 

18.08.2023 10:33:09
Blog
Kilo Verince Gamze Çıkar Mı? Gamze Estetiği Zamanla Kaybolur Mu?
Bişektomi Ne Kadar Kalıcı? Geri Dönüşü Var Mı?
Ağlamak Burun Estetiğine Zarar Verir Mi?
Sinüzit Ameliyatı Ne Kadar Sürer? Sonrasında Tekrarlar Mı?
Göz altı ışık dolgusu etkisini ne zaman gösterir? Ne kadar dayanır?
Yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir?
Burun ameliyatında dudak değişir mi?
Yanak Çizgileri Nasıl Giderilir? Tedavi Seçenekleri Nelerdir?
Burun Büyümesi Kaç Yaşına Kadar Devam Eder?
Burun Estetiği Yaptırmak İçin En İdeal Zaman Nedir?
Bademcik Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli Ve Ne Yenir?
Revizyon Burun Ameliyatı Tehlikeli Mi? Kimler Yaptırabilir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir? Örümcek Ağı Estetiğinin Yapılma Amaçları
Geniz Eti Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? Geniz Eti Tedavi Edilmezse Ne Olur?
Ameliyatsız İple Yüz Germe İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?
Gummy Smile Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?
Dudak Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılmaz?
Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Dayanır? Riski Var Mı?
Dermapen Sonrası Leke Kalır mı? Hangi Arayla Yapılır?
Burun Eğriliği Ameliyatı Zor Mu? Nasıl Yapılır?
Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum