Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, üst ve alt göz kapaklarına uygulanan bir operasyondur. Bu estetik operasyonu ile göz kapağınızda bulunan fazla kas ve dokudan kurtulmanız mümkün. Göz kapağı estetiği yaptırmak istediğimiz zaman, plastik cerrahi uzmanına gitmemiz gerekir. Yaşımızın ilerlemesi ile birlikte göz kapağımızda sarkmalar meydana gelir.

 

Bu sarkmalar görünüm açısından son derece rahatsız edicidir. Göz kapağında oluşan sarkmalara çeşitli faktörler etki edebilir. Güneş ışınlarına fazla maruz kalındığında göz kapağı sarkabilir. Bunun yanında düzensiz uyku problemi var ise yine göz kapağı sarkması yaşayabilirsiniz. Sigara ve alkol kullanımı da göz kapağının sarkmasına neden olabilir. Cildin yaşlanma sürecini hızlandıracak durumlardan uzak durmalıyız.

 

Cildimiz yaşlandıkça, göz kapağımızda meydana gelen sarkma daha da fazlalaşabilir. Bu dikkatli olmamız gerekir. Aksi halde can sıkıcı bir görünümle karşı karşıya kalabiliriz. Özellikle yaşlanmanın doğal etkisi olarak karşımıza çıkan bu sorunla baş edebilmek için ameliyatlı veya ameliyatsız göz kapağı estetiğini olmalıyız. Göz kapağı, gözümüzün güzelliğini ortaya çıkaran en önemli etkendir.

 

kimler blefaroplasti yaptirabilir

 

Göz Kapağı Estetiği Neden Gerekir?

 

Göz kapağı sarkması, yaşlandığımızda karşılaşabileceğimiz sorunların başında yer alır. Göz kapağı estetiği yaptırarak bu sorundan kolaylıkla kurtulabiliriz. Göz kapağımızda oluşan sarkmalara ne yazık ki erken yaşlarda da rastlayabiliriz. Bunun için gerekli önemleri almazsak daha ileri yaşlarda, ciddi göz kapağı sarkması ile karşılaşabiliriz. Göz kapağı estetiğini yaptırmak, özellikle görünüm açısından son derece önemlidir. Çünkü bu durum bizim yorgun görünmemizi sağlar. Aynı zamanda göz çevremizin çirkin bir görüntüde olmasına sebep olur. Bu tür bir olumsuzluk yaşamamız için göz estetiği yaptırmamız gereklidir.

 

Göz Kapağında Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

 

Elastik bir yapıya sahip olan cildimizde, yaş ilerledikçe elastik yapı kısmen azalabilir. Göz kapaklarında yaşlanmanın belirtileri, göz kapaklarının düşmesine neden olabilir. Estetik açıdan bazı insanlar için rahatsız edici olabilen bu durum, belli bir noktada görme açısını engelleyebilecek düzeye ulaşabilir. Alt ve üst göz kapaklarındaki düşüşlere kimi zaman, alın ve kaşlardaki düşüklük de eşlik eder ve yüz estetiğinde istenmeyen bir görüntünün ortaya çıkması söz konusu olabilir.

 

Göz kapağında yaşlanmanın temel belirtileri aşağıdaki gibidir:

 

  • Göz altlarındaki torbalanmalar
  • Gözlerin kenarında oluşan çizgiler
  • Göz kapağında kırışıklık ve sarkma
  • Üst göz kapağında düşüklük
  • Göz kapağındaki sarkmalardan kaynaklı, yorgun bir ifade.

 

Göz Kapağı Estetiği(Bleferoplasti) Nasıl Yapılır?

 

Göz kapağı estetiğinde, temel olarak göz kapaklarında düşüklüğe neden olan bölgelerdeki fazla dokular alınır. Kesi oluşturularak alınan deri ve kas dokularında, işlemler katlanma çizgisinden yapılır ve bu sayede ameliyat izi görünmez. Göz kapağı estetiği ile birlikte, kaş kaldırma ve alın germe gibi işlemler yapıldığı takdirde, yüz estetiğinde daha iyi bir sonuç alınması mümkündür.

 

Alt göz kapağı estetiği sürecinde ise, ilk etapta alt göz kapağında çökmeye neden olan yağ yastıkçıkları incelenir. Blefaroplasti öncesinde, yağ yastıkçıklarının yerine asılması uygulaması yapılmaktadır. Bu işlemin ardından, alt göz kapağında sarkma ya da torbalanma gibi bulgular kendini ciddi şekilde gösteriyorsa, küçük bir kesi açılarak bölgedeki fazla kas ve deri dokusu alınır.

 

Göz Kapağı Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

 

Göz kapağımızda oluşan sarkmalara genel olarak 35 yaşından sonra rastlarız. Ancak göz kapağı sarkması sorunuyla daha erken yaşlarımızda da karşılaşabiliriz. Bu biraz da bizim cildimize dikkat etmemize bağlıdır. Göz kapağı estetiğini yaşlılık sebebiyle yorgun bir görünümde olan kişiler, göz kapaklarında deri fazlalığı olanlar, göz çevresinde kırışıklık problemleri olanlar, göz kapaklarında gevşeme olanlar yaptırabilirler. Ayrıca bazı çocuklarda doğuştan gelen bu durum 6 yaşına bu estetik operasyonu yaptırabilirsiniz. Bunun yanında 30-70 yaş arası kişilerde göz kapağı estetiği yapıyoruz.

 

 

Ankara göz kapağı estetiği hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyin.

 

Ameliyat Lokal Anestezi İle Mi Yapılır?

 

Göz kapağı estetiğini genel olarak lokal anestezi ile yapıyoruz. Bunun yanında sedasyon anestezi yöntemiyle de göz kapağı ameliyatını gerçekleştiriyoruz. Ancak bazı durumlarda genel anestezi yöntemini de kullanıyoruz. Bu durum tamamen bireyin durumuna göre şekil almaktadır. Genel anesteziyi, özellikle alt göz kapağı operasyonlarında tercih ediyoruz.

 

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Nasıl?

 

Göz kapağı ameliyatı sonrası iyileşme sürecinin olumlu geçebilmesi için bazı kurallara dikkat etmemiz gerekir. Ameliyattan 5-6 gün sonra duş alabiliriz bunda herhangi bir sakınca yoktur. Ameliyat bittikten sonra yanımızda mutlaka bir refakatçi bulundurmalıyız. Özelliklede araba kullanmak zorundaysak mutlaka yanımızda birinin olması gerekir. Göz kapağı estetiğinden sonra araba kullanmamız son derece yanlış bir hareket olur. Ameliyattan sonra ilk 3 üç gün dik bir pozisyonda uyumalıyız. Bu pozisyon, göz kapağımızda ödem oluşmasını engelleyecektir. Ameliyattan sonra güneşe çıkmamaya dikkat etmeliyiz.

 

 

Çıkmak zorunda kaldığımız zaman mutlaka güneş gözlüğü kullanmalıyız. Lens kullanımı için yaklaşık olarak bir hafta beklemeliyiz. 15 gün boyunca kesinlikle spor yapmamalıyız. Göz kapağı bakımı için doktorumuzun önerdiği kurallara uymaya özen göstermeliyiz. Beklenmedik bir durum ile karşı karşıya kaldığımız zaman hemen doktorumuza başvurmalıyız. Ayrıca iyileşme süreci tamamlanana kadar doktor kontrollerimizi aksatmadan yapmalıyız. Genellikle 15 gün sonra göz kapağı ameliyatımız tamamıyla iyileşmiş olur.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Riskli Mi?

 

Cerrahi operasyonların hepsinde mutlaka bir risk vardır. Göz kapağı ameliyatının da riskleri bulunur. Göz kapağı ameliyatı, anestezi ile gerçekleştirildiği için buna bağlı olarak bazı sorunlarla karşılaşabiliriz. Ancak bur sorunlar hayati bir tehlike yaratmamaktadır. Bunun için rahatlıkla göz kapağı ameliyatını olabiliriz. Ancak uzman bir doktor seçimi yapmaya dikkat etmeliyiz.

 

Ameliyat Sonrası Eski Haline Döner Mi?

 

Göz kapağı estetiğini, ameliyatsız bir yöntemle yaptırdığımız zamanlarda tekrardan göz kapağı sarkması problemi ile karşılaşabiliriz. Daha etkili sonuçlar elde edebilmemiz için ameliyatlı yöntemi tercih etmemiz gerekir. Ameliyat sonrası, eğer kendimize dikkat etmezsek tekrardan bu problemle karşı karşıya kalabiliriz. Bu nedenle göz kapağı düşüklüğüne neden olan etkenlerden uzak durmalıyız. Böylece yorgun ve bitkin bir görünümden kurtulabiliriz.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İz Kalır Mı?

Göz kapaklarında yaşlanmaya bağlı birçok sorun görülebilir. Göz torbaları alt veya üst kısımda toparlanır ve yağlı bir doku meydana getirir. Bu doku kişinin daha yorgun görünmesine neden olur. Bunun için göz kapağına birçok operasyon yapılmakta ve sorun ortadan kaldırılmaktadır. Hastalar genellikle göz kapağı estetiğinde göz çevresinde iz kalıp kalmadığını merak ederler. Sağlıklı ve başarılı bir göz kapağı estetiği sonrası iz kalma olasılığı oldukça düşüktür. Göz kapağında iz kalmayacak şekilde değerlendirmeler ve muayeneler gerçekleştirilir. Ameliyat öncesi kişinin endişeleri varsa ilk olarak o endişeler giderilir. Hasta stressiz şekilde ameliyata alınır ve anestezi çeşidi hasta ile paylaşılır.

Göz Kapağı Estetiği İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Göz kapağına uygulanan estetikler giderek artıyor. Yaşlanmaya bağlı oluşan bu sorunlar her zaman yaşlılıktan kaynaklanmaz. Genç yaşlarda da göz kapağı sorunları ile karşılaşılmaktadır. Bundan dolayı göz kapağı estetiği için belirli bir yaş sınır olup olmadığı herkes tarafından merak ediliyor. Göz kapağı estetiği için herhangi bir yaş sınırı mevcut değildir. Bu operasyonlar erken yaşlarda da yaptırılabilir. Erken yaşlarda genellikle cerrahi yöntemler yerine ameliyatsız yöntemler daha çok tercih ediliyor. Aşırı yaşlanma ve göz kapaklarındaki deformasyonun fazla olması cerrahi işlem gerektiren olasılıklardandır. Cerrahi işlemler ameliyatsız işlemlere oranla daha kalıcı etkiye sahiptir. Yaş sınırlaması yoktur ve işlem öncesi kesinlikle doktor muayenesi gerekir.

Göz Kapağı Katlanması Nasıl Geçer?

Göz kapaklarının katlanma alanları, gözlerin kırpılması anında doğal bir refleksle gerçekleşir. Ancak; kasların etkisini kaybetmesi, gözlerde çöküklerin oluşması ve deri sarkmalar yaşanması durumunda göz kapağı katlanması sorun haline gelebilir.

Bu sorun karşısında, göz kapaklarında yenileyici etkisi olan bir dolgunun yapılması veya katlanmaya neden olan deri alanının bağlı olduğu kısmın Fransız askısıyla gerdirilmesi gerekir. Göz kapağı dolgusunda ve derinin gerdirilmesinden hemen sonra, göz kapağı katlanması normal bir hal alacaktır.

Katlanmanın sürekli olarak önlenmesi için, göz kapağı dolgusunun altı ile on ayda bir olacak şekilde ve deri gerdirmeninse iki ile üç yılda bir yeniden uygulanması gerekir. Göz kapağı katlanmasına çözüm maksadıyla sitemizden yararlanabilirsiniz.

 

Ankara Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

 

Ankara göz kapağı estetiği fiyatları, genel olarak değişiklik göstermektedir. Ameliyat her iki göz kapağına yapıldığında veya tek bir göz kapağına yapıldığında fiyat farklılıkları oluşabilir. Tercih edeceğiniz hekim, bulunduğunuz şehir çok farklı operasyon fiyatları olmasına neden olabilir.

 

Ankara bleforaplasti fiyatları ve daha fazla bilgi için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp