Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Burun Dolgusu

 

Yüz görünümünde daha estetik bir imaj için, burun oldukça önemli. Ameliyatsız burun estetiği teknikleri içinde yer alan burun dolgusu, burnunun şeklinden memnun olmayanların tercih ettiği etkili bir işlemdir. Liquid rhinoplasty olarak da bilinen burun dolgusu, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan sonuç alınabilecek bir yöntemdir. Cilt estetiğinde birçok işlemde kullanılan, gençlik aşısı olarak bilinen yöntemin de ana maddesi olan hyaluronik asit gibi maddelerin kullanıldığı burun dolgusunda, asimetrik görüntü, boşluklar ya da girintiler kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

 

 

Burun dolgusu kimler için uygundur?

 

Dolgu işlemi, 18 yaşını geçmiş ve herhangi bir özel sağlık sorunu olmayan herkes için uygundur. Hamile kadınlar, yeni doğum yapmışlar ya da emzirme dönemi içinde bulunanlar, bu süreç sona erdikten sonra burun dolgusu yaptırabilir. Hamilelik ya da emzirme süreci içinde olan kadınlar, hassas bir dönem geçirmelerinden ötürü bazı durumlara karşı alerjik reaksiyon gösterebilir, bu nedenden dolayı burun dolgusu işlemini ilerleyen dönemde yapmak daha mantıklıdır.

 

 

Burun dolgusu, burundaki yaygın görüntü bozukluklarını yok etmek için kullanılan bir işlemdir. Kemerli burun, ucu düşmüş burun ya da asimetrik burun yapısında kullanılan burun dolgusu, boşlukları yok etmede ya da girintileri ortadan kaldırmada da tercih edilir. Burnunuzdan rahat bir şekilde nefes alıp verememenize neden olan farklı sorunlar varsa, burun estetiğinde cerrahi teknikler kullanılabilir.

 

kimler burun dolgusu yaptirabilir

Burun dolgusu nasıl yapılır?

 

Burun dolgusu işlemi öncesinde, gerçekleştirilen muayenelerde istenen burun formunun nasıl olacağı kararına varılır. İşlem sürecinde, ilk etapta yapılan anestezik krem uygulamasıdır. Bu krem, operasyonun ağrısız bir şekilde geçmesini sağlar. Burun dolgusu işleminde, herhangi bir kesi açılmamaktadır, bu da işlem sonrasında bir iz kalması gibi olasılıkları ortadan kaldırır.

 

 

Dolgu işleminde, önceden belirlenmiş noktalara dolgu maddesi, özel uçlu iğneler ile enjekte edilir. Genel anestezi gibi bir işlem yapılmadığı için, uygulamanın hemen ardından taburcu olunur ve normal hayata geri dönülebilir.

 

 

Burun dolgusu işleminde uygulanan dolgu maddeleri, ilerleyen zaman içinde kaybolur ve etkisi zaman içinde azalır. Dolgu ile burun estetiğinde, kalıcı bir görünüme kavuşmak için yeni randevular alınmalı ve belli periyotlarla dolgu tekrarlanmalıdır.

 

 

Burun dolgusunun avantajları nelerdir?

 

Burun dolgusu, burun kusurlarını ortadan kaldırma konusunda, cerrahi operasyonları kapsayan rinoplasti işlemlerine nazaran son derece kolay bir işlemdir. Nefes almada zorluk çekmeyen, yalnızca burundaki belli kusurları yok etmek isteyen kişiler için burun dolgusu tercih edilen bir işlemdir.

 

 

Dolgu maddesi olarak kullanılan hyaluronik asit, ciltle uyumlu bir içeriğe sahiptir. Bu madde, herhangi bir alerjik reaksiyon göstermeyen, ciltte genç bir form ortaya çıkmasını sağlayan özel bir yapıdadır.

 

 

Kısa bir işlem olan burun dolgusu, 10 dakika gibi bir süre içinde tamamlanabilmektedir.

 

 

Cerrahi burun estetiği operasyonlarında olduğu gibi kesi alınma gibi durumların olmadığı burun dolgusunda, iz kalma durumu söz konusu değildir.

 

Burun dolgusu ile ilgili bilinmesi gerekenler

  • Burun dolgusu için kullanılan maddeler, zaman içinde yok olan bir yapıdadır. Burundaki yeni formu kalıcı bir hale getirmek isteyenler, burun dolgusu işlemini tekrarlamalıdır. Dolgunun yok olma süresi 1 yıla kadar çıkabilmektedir.
  • Burun kanatları geniş kişilerde, burun dolgusu inceltme yapmak için kullanılabilmektedir. Böyle durumlarda, yüzün orantısal yapısını bozmamak adına çene dolgusu uygulaması da yapılabilmekedir.
  • Uygulama öncesinde burun çok iyi bir şekilde dezenfekte edilmelidir. Makyaj kalıntıları ya da diğer maddelerin, işlem öncesinde tamamen kaldırılması gerekmektedir.
  • İşlem sonrasında, birkaç gün içinde çeşitli şişlik ya da morluklar olabilir. Ancak bu durumlar geçici olmakla birlikte, günlük hayata kalındığı yerden devam edilebilir.

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalır?

Burun dolgusu yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Buruna yapılan dolguların kalıcılık süresi farklılık gösterebilir. Dolgu maddesi, kullanılan dolgu miktarı ve kişinin biyolojik yapısı kalıcılık süresini etkiler.

Kalıcılık süresi 12 veya 18 ay arası değişim gösterebilir. Daha kalıcı dolgular için yetenekli ve uzman hekimler ile iletişime geçmek gerekir. Tecrübeli hekimlerimiz ve güvenilir ekibimiz ile güvenli ve kaliteli bir estetik hizmetini sizlere sunuyoruz.

Burun dolgusu acılı ve ağrılı bir işlem değildir. Çok kısa zaman içinde yapılır ve sosyal hayata dönüş bir o kadar hızlı olur. Bu yüzden en çok tercih edilen medikal estetiklerimiz arasında yerini alır.

Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum