Takip Edin:

Ankara Burun Estetiği

Burun Estetiği Nedir?

Birçok insanın özellikle dikkat ettiği konulardan biri burun yapısıdır. Çünkü burun bir insanda göze çarpan ilk yapıdır. Burunun şekli ve yapısı doğuştan gelir. Ancak bazı insanlarda bu yapı bozuk olabilir. Aynı zamanda burunda ki yapı bozukluğu genetik faktörlerden dolayı da kaynaklanıyor olabilir. Bunun dışında herhangi bir kaza veya travma sonucu da burnumuzun yapısında bozukluklar meydana gelebilir. Bu nedenlerden dolayı burun estetiğine ihtiyaç duyarız. Burun estetiği, diğer bir adıyla rinoplasti olarak bilinir. Burun estetiği, teknolojinin gelişmesi ile birlikte oldukça kolay yöntemler ile yapılmaktadır..

burun estetigi nasil yapilir

Ankara Burun Estetiği

Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği operasyonu, en çok tercih edilen estetik operasyondur. Burun estetiğini genel olarak, şekil bozukluğundan dolayı yaptırırız. Bu şekil bozukluğunun güzel bir görüntü olmaması, bizleri oldukça rahatsız eden bir durumdur. Burnun şeklinin bozuk olması sadece estetik açıdan rahatsızlık vermez, aynı zamanda rahat nefes alıp vermeyi de etkileyebilir. Bu nedenle burun estetiği operasyonuna ihtiyaç duyulur. Burun estetiği operasyonu sırasında burundaki şekil bozuklukları giderilir. Ayrıca burun yeniden şekillendirilebilir. Böylece hem sağlık açısından hem de estetik açıdan güzel bir buruna sahip olabilirsiniz. Burun estetiği, her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de operasyondan önce doktorunuzun mutlaka bu operasyon için uygun olup olmadığımıza bakmalıdır. Doktor, burnumuzun dokusunun operasyon için uygun olup olmadığını kontrol ederek işlemi gerçekleştirir.

Ankara burun estetiği hakkında bilgi edinmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

Burun estetiği olmak için de belli şartları taşımanız gerekir. Bu nedenle doktorunuz, öncelikle burun estetiği için uygun şartlara sahip olup olmadığınıza bakar. Burun estetiğinde fiziksel uygunluğun yanında psikolojik olarak da kendinizi bu operasyona hazır hissetmemiz gereklidir. Kadınlarda burun estetiği için alt sınır 16, erkeklerde burun estetiği için alt sınır 17’dir. Bu sınırların üzerinde olan herkes gerekli şartları taşıdığı takdirde burun estetiği olabilir. Burun yapısı bozuk olan kişiler, burun kemiği eğik olanlar, güzel bir estetik buruna sahip olmak isteyenler burun estetiği için uygundur.

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Burun estetiğinin yapılma sebepleri oldukça fazladır. Bu sebeplerin başında ise burnumuzda, doğuştan gelen yapısal bir bozukluğun olması ve bu bozukluğun nefes almamıza engel yaratması vardır. Bu sorunla karşı karşıya kaldığımızda burun estetiğine ihtiyaç duyarız. Yapısal bozukluk her zaman burnumuzun dış yapısında olmayabilir, burnumuzun iç yapısında da bizim göremediğimiz yapısal bozukluklar da oluşabilir. Bu sağlık problemlerinin dışında, burnumuzun yapısından dolayı rahatsız duymamız sonucunda da burun estetiği yaptırabiliriz. Burnumuzun daha güzel, cezbedici ve hafif kalkık olmasını isteriz. Bu amaçla da burun estetiği operasyonuna ihtiyaç duyarız. Ayrıca büyük burun yapısının olması, şekil bozuklukları, burun kemiğinin eğri olması gibi durumlarda da burun estetiği olabiliriz. Burun estetiği olmak için, kendimizi bu operasyona psikolojik olarak hazır hissetmemiz gerekir. Çünkü estetik operasyon sonrası yeni burun yapımızla mutlu olmamız, iyileşme sürecimizi oldukça fazla etkiler.

kimler burun estetigi yaptirabilir

Kadın ve Erkek Burun Estetiği Arasında Fark Var Mı?

Özellikle ülkemizde estetik kavramına karşı büyük bir önyargı vardır. Kadınların estetik yaptırması normal bir durum olarak görülürken, erkeklerin estetik olmasını anormal bir durum olarak görüyoruz. Bu durum burun estetiğinde de aynıdır. Kadın ve erkeklerde burun estetiği farkı bulunur. Çünkü kadın ve erkeğin burun yapıları birbirinden farklıdır. Kadınlarda burnun hafif kalkık olması ve dik durması gerekir. Erkeklerde ise burun ucunun inik olması gereklidir. Ayrıca kadınlarda estetik izi, erkeklere oranla çok daha hızlı bir şekilde kaybolur. Bu durumun sebebi ise, erkeklerin cilt dokularının kadınlara göre daha kalın olmasıdır. Kadın ve erkek burun estetiği arasında genel olarak yapısal farklılıklar yer alır. Kadın ve erkek burun yapısı birbirinden farklı bir görünüme sahiptir.

Açık ve kapalı rinoplasti teknikleri arasındaki farklar neler?

Burun estetiği operasyonlarında, temel olarak iki farklı teknik uygulanmaktadır. Bu teknikler, yapılacak olan uygulamaya göre değişmektedir. Açık ve kapalı rinoplasti uygulamalarının, kendilerine göre farklı avantajları söz konusudur.

Açık Rinoplasti

Açık rinoplasti, yani burun estetiği operasyonunda burun deliklerinin alt kısmında küçük bir kesi açılır ve operasyon bu şekilde gerçekleşir. Bu yöntem, kıkırdak ya da kemik üzerinde işlemlerin uygulandığı operasyonlarda tercih edilir ve ileri düzeyde cerrahi uygulamanın yapılacağı durumlarda tercih edilir. Açık burun estetiği operasyonlarında, cerrahların görüş açısı, kapalı rinoplasti tekniğine göre daha geniştir. Buna karşın açık rinoplastide, operasyon sonrasında iyileşme süreci kapalı rinoplastiye göre daha yavaştır.

Kapalı Rinoplasti

Kapalı rinoplasti uygulamasında, operasyon için açılan kesiler burun deliklerinin içinde olur. Bu operasyonlarda, cerrahi görüş açısı açık rinoplastiye göre daha dar olur, ancak operasyon izi çok daha az olmakla birlikte, dikiş izleri ihtimali de söz konusu değildir. Kapalı rinoplasti yönteminde, iyileşme süreci daha hızlıdır. Bu uygulamalar, ileri düzeyde olmayan kişiler için uygulanabilir.

Kemerli Burnum Var. Ameliyat Olabilir Miyim?

Birçok insanda kemerli burun yapısıyla karşılaşabiliriz. Özellikle kemerli buruna sahip olan kişiler, burun estetiği için en çok başvuru yapan kesimdir. Kemerli bir burun yapısına sahip olduğumuzda, kolaylıkla burun estetiği olabiliriz. Bunun için tek yapmamız gereken alanında uzman bir doktora gitmektir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılabiliyor Mu?

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte, burun estetiğinde birçok yöntem de gelişme göstermiştir. Bu yöntemlerden biri de ameliyatsız burun estetiğidir. Ameliyat olmak istemiyorsak, burun estetiği için ameliyatsız yöntemi deneyebiliriz. Ancak ameliyatsız burun estetiğinde burun küçültme işlemi yapılamaz. Ancak estetiğin kalıcı olması için mutlaka ameliyatlı burun estetiği olmamız gerekir. Ameliyatsız burun estetiği olduğumuzda, belirli aralıklarla aynı işlemi yaptırmamız gerekir. Bu kriteri göz önünde bulundurarak ameliyatsız estetiği tercih etmemiz gerekir. Ameliyatsız burun estetiği oldukça basit bir işlem gerektirir. Böylece kısa süre içerisinde, ameliyatsız burun estetiği yaptırma imkanını elde etmiş oluruz.

Burun Estetiği Sadece Genel Anestezi İle Mi Yapılıyor?

Burun estetiği sadece genel anestezi ile yapılmaz. Lokal anestezi ile de burun estetiği ameliyatı olabiliriz. Burun estetiği sırasında, bizlerin ürkmemesi için genel anestezi uygulanır. Böylece estetik operasyonu sırasında herhangi bir travmaya maruz kalmamız engellenmiş olur. Burun estetiği Ankara, kişiye en uygun anestezi ile yapılabilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Burun estetiği ameliyatı yaklaşık olarak 1.5 saat sürmektedir. Ancak hastaya ve yapılan operasyon şekline göre süre değişkenlik gösterebilir.

Rinoplasti İle Septotoplasti Arasındaki Farklar Nelerdir?

Rinoplasti ve septotoplasti, burun operasyonlarıdır. Burnumuzun iç yapısında meydana gelen bozuklukları gidermek için yapılan operasyona septotoplasti denir. Septoloplasti de burun hava yollarında olan bozukluklar giderilir. Rinoplasti ise burnumuzun görünümü için yapılan cerrahi operasyondur. Bu nedenle rinoplasti ve septoplasti, amaçları doğrultusunda birbirinden ayrılan iki cerrahi operasyondur. Bu iki cerrahi operasyonun aynı anda uygulanması mümkündür.

Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl?

dogru burun nasil olmali

Burun ameliyatı, oldukça basit bir işlemdir. Ancak yine de ameliyat sonrası dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunur. Ameliyattan sonra genel anestezinin etkisini kaybetmesi ile hafif ağrılar hissedebiliriz. Bu duruma karşı doktorumuz ağrı kesici verebilir. Ameliyattan sonra 5-6 saat ayağa kalkmamız gerekir. Ayağa kalktığımız zaman göz kararması, baş dönmesi gibi durumları yaşamamız oldukça normaldir.

Ameliyat sonrasında geniz de kan sızıntısı yaşayabiliriz. Bunun sonucu olarak mide bulantısı yaşamamız da normal bir durumdur. Ameliyattan hemen sonra, yaklaşık 6 saat boyunca bir şey yemememiz gerekir. Yüzümüzde morluklar ve şişiler oluşabilir. Bu morluklar ve şişlikler zamanla kendiliğinden geçer. Kanamamızın olmaması için genellikle yüksek yastıklarda yatmamız gerekir. Özellikle ameliyattan sonra 15 gün boyunca sümkürmememiz ve burnumuza su çekmememiz gereklidir. İyileşme süreci boyunca burnumuzun tıkalı olması son derece normaldir ve bu tıkanıklık zamanla geçicidir. Özellikle estetik amacıyla burun ameliyatı olduğumuzda 6 ay gözlük takmamamız gerekir.

Gözlük takmak, istediğimiz burun şekline sahip olmamıza engel olabilir. Burnumuzun tam olarak iyileşmesi genellikle 1 yılda tamamlanır. Böylece kusursuz bir buruna sahip olabiliriz. İyileşme sürecinin nasıl olması gerektiği konusunda doktorumuzdan bilgi almamız gerekir. Kendimize dikkat etmemiz son derece önemlidir. Bunun yanında yeni burun yapımıza alışmamız zaman alabilir. Ancak bu konuda psikolojik olarak kendimizi iyi hissetmemiz oldukça önemlidir. Fiziksel hareketlerimizin yanında psikolojik durumumuzun da iyileşme sürecimize etkisi oldukça fazladır. Bu konuda dikkatli olmamız gerekir.

Burun Estetiği için Yaş Sınırı Var Mı?

Burun estetiği olabilmemiz için belirli bir yaş sınır vardır. Bu yaş sınırının altında olan kişiler burun estetiği için uygun değildir. Burun estetiği için yaş sınırı kadınlar da 16, erkeklerde ise 17 olarak belirlenmiştir. Bu nedenle estetik olabilmemiz için bu yaş sınırlarını geçmiş olmamız gereklidir.

Burun Estetiği Sonrası Eski Haline Döner Mi?

Burun estetiği başlı başına bir sorundur. Çünkü burnumuzun yapısına müdahale ederiz. Bu durum sonucunda bazı aksaklıkla yaşama ihtimalimiz vardır. Özellikle bu sorunlarla burun estetiği sonrasında karşılaşabiliriz. Ancak ameliyat sonrası oluşan şişlik nedeniyle bu sorunu fark edemeyebiliriz. 2 haftalık bir iyileşme sürecinin ardından bazı sorunlarla karşılaşma ihtimalimiz vardır. Bazı durumlarda, kalkık yapılan burnumuz zamanla geri inebilir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için alanında son derece uzman bir doktora gitmemizde fayda vardır. Böylece kalıcı bir estetik görünüme sahip olabiliriz.

Kemerli Burun Ne Demek?

Kemerli burun, genellikle sevilmeyen bir burun türüdür. Kemerli burun ilk bakıldığında anlaşılmayabilir ancak profilden bakınca çok net fark edilir. Kemer denen kısım, kıkırdak ve kemikten oluşan bir yapıdır. Bazı kemerler daha belirgin bazıları daha az belirgindir. Burnun uç kısmı da, burun ortasındaki kemer yüzünden biraz düşük görünür. Burun ortasındaki yani sırtındaki kemer, hafif olursa hoş bir görüntü ortaya çıkabilir. Ancak genelde burun kemerini ortadan kaldırmak için, estetik ameliyatı yaptırılır. Burun kemeri, burun sırtını eğri göstermektedir. Bazı burun kemerleri nefes alma problemlerine dahi yol açabilmektedir. Bu yüzden estetik yaptırılır. Estetik yapılırken burun sırtındaki kemer törpülenir. Böylece burun sırtıyla eşit hizaya getirilir ve düz bir burun sırtı oluşturulur.

Burun Estetiği Sonrası Hastanede Yatmam Gerekir Mi?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile yapılan estetik operasyonlar kısa zaman içinde gerçekleşmektedir. Burun estetiği de kişinin durumuna göre ayarlanır. Estetik sonrası hastanede yatış süresi oldukça kısadır. Burun estetiği işlemi beş saat içerisinde veya daha az zaman dilimlerinde gerçekleşen bir operasyondur. Operasyon da kişiye anestezi verildiği için kişi en az 1 gün hastanede gözlem altında tutulur. Bu süre bazı durumlarda daha kısa veya daha uzun olabilir. Bunun nedeni kişiye yapılan operasyonun zorluk derecesi veya iyileşme sürecinin zorlu geçmesi gibi nedenler olabilir. Fakat burun estetiği sonrası hastanede uzun süre kalmaya gerek yoktur. Bu zamanı en iyi doktorunuz belirler.

Burun Estetiği Sonrası Tampon Kullanımı Şart Mı?

Burun estetiğinde kemik ve kıkırdak düzeyindeki operasyonlarda genellikle aynı teknikler kullanılıyor. Ameliyat sonrasında da çoğunlukla tampon konuluyor. Tampon kullanılmasının en önemli nedeni, operasyon alanında kan pıhtısı birikmesini dolayısıyla burnun şişmesini engellemektir. Bazı özel tekniklerle yapılan burun ameliyatı sonrasında tampon kullanımına gerek duyulmuyor fakat tampon etkisi sağlayan dokunuşlar yapılıyor.

Operasyon bitiminde tampon kullanmak yerine ayrı noktalardan iple zımbalama yapılmaktadır. Bu yöntem de tampon varmış gibi kanama riskini azaltıyor. Burun estetiği sonrası tampon kullanılmazsa; gözaltında morarma, yanakta şişme gibi sorunlar da oluşur. Estetik sonrasını konforlu bir şekilde geçirmek için tampon ya da tampon etkisi yapılacak uygulama büyük önem arz ediyor.

Emzirme Döneminde Burun Estetiği Ameliyatı Olunabilir Mi?

Uzmanlar, emzirme dönemine burun estetiği ameliyatı yapılamayacağını kesin olarak açıklamışlardır. Hem bebek hem de anne sağlığı için emzirme döneminde burun estetiği ameliyatı olmak, son derece tehlikelidir. Bu bakımdan emzirme döneminde burun estetiği ameliyatı olunamaz.

Ameliyat esnasında anne adayına lokal ya da genel anestezi mutlaka yapılır. Bu açıdan emziren anne adayı için bu durum bebeğin de etkilenmesi demektir. Ayrıca ameliyat sonrasında bireylerin kendine dikkat etmesi gerektiğinden dolayı, emziren bir anne adayının bu ameliyattan sonra başarılı bir iyileşme süreci yaşaması imkansız olur. Kesinlikle unutulmamalıdır ki emzirme döneminde burun estetiği ameliyatı olunamaz. Çünkü emzirme döneminde böyle bir işlem yaşanması, bebeği de oldukça etkiler.

Estetikli Burun Şekli Önceden Görülebilir Mi?

Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin özellikle merak ettiği bir konu olan estetikli burun şekli önceden görülebilir mi sorusu olup teknolojinin her alanda gelişmesi ile birlikte bu alanda da olabilirlik sağlamaktadır. burun estetik operasyonlarında yüzün şekline en uygun burun şekli önceden üç boyutlu olarak bilgisayar ortamından görülebilmektedir.Burun estetiği yaptırmak isteyenlere öncelikle burun şekli hakkında görüntülü burun şekilleri gösterilmektedir.

Her burun şeklinin her yüze uygun olması mümkün olamayacağı için şekillerin yüze uyumu hakkında bilgisayar teknolojisinden faydalanmak mümkün olmaktadır. Lokal anestezi ile kısa sürede ve görsel olarak görerek kendi tercihiniz doğrultusunda burun estetiği yaptırabilir ve kısa süre içerisinde şeklini belirleyebildiğiniz yeni burun ile yaşamınıza daha mutlu ve kendinden emin olarak devam edebilirsiniz.

Burun Estetiği Son Halini Ne Zaman Alır?

Burun estetiği sonrası, burnun son halini alması için belirli bir zaman geçmesi gerekir. Bu zaman ameliyatın şekline ve bireyin burnuna yapılan operasyona göre kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir.

Ameliyat sonrası birey, doktorun söylediği hususlara ne kadar çok dikkat ederse estetiğin son halini alması o kadar hızlı olur. Burun estetiği son halini genellikle 1 sene içerisinde almış olur. Tabi bu süreç içerisinde birçok faktör, burnun son halini almasına etki eder. Bir sene tamamlandığında burnunuz tam olarak istediğiniz şekle gelir.

Ancak iyileşme sürecinde kendinize son derece dikkat etmeniz ve kesinlikle yapılmaması gerekenleri yapmamanız gerekir. Bunun sonucunda bir seneye kadar burnunuz istediğiniz bir görünüme ulaşmış olur. 

Burun Ucu Düşüklüğü Tedavi Edilebilir Mi?

Doğuştan veya herhangi bir sebepten dolayı burun ucu düşüklüğü meydana gelebilir. Burun ucu düşüklüğü, estetik bir operasyon ile tedavi edilebilir. Genellikle 18 yaş altında olan bireylerde burun ucu estetiği uygun görülmez. Bu işlem için 18 yaş üstünde olmanız daha hızlı bir iyileşme süreci yaşamanızı sağlar.

Genel veya lokal anestezi ile burun ucu düşüklüğü tedavisi yapılmaktadır. Tedavi şekli, bireyin ameliyat sonrası nasıl bir burun yapısı istediğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Burun ucu düşüklüğü tedavisinde uygulanan ameliyatta vücutta erime özelliğine sahip dikiş iplerinden kullanılır. Böylece tedavi sonrasında burun ucunda herhangi bir dikiş izine rastlamanız mümkün değildir. Basit bir tedavi ile burun ucu düşüklüğünden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Burun Estetiği Sonrası Gözlük Kullanımı

Günümüzde burun estetiği oldukça sık yaptırılıyor. Burun estetiği sonrası bakım da oldukça önemlidir. Burun ameliyat sonrası kendini toparlamaya çalışır. Darbelere ve iz oluşumuna neden olabilecek her türlü işlemden kaçınmak gerekir. En sık merak edilenlerde biri de gözlük kullanımının nasıl olacağıdır. Burun ameliyatı sonrası gözlük kullanımı kesinlikle tavsiye edilmez. Bunun nedeni burun şeklinde değişimler ve izlere neden olmasıdır. Gözlüğün verdiği ağrılık ameliyat sonrası burunun yapısının bozulmasına neden olabilir. Bu yüzden gözlük kullanılmamalıdır. Hatta bir ay veya bir aydan uzun bir süre dahi gözlük kullanmanız önerilmemektedir. Gözlük yerine buruna temas etmeyen ve zarar vermeyen lensler tercih edilebilir. Estetik işlem sonrası gözlük kullanımı hakkında doktora başvurmak gerekebilir.

Burun Estetiği Sonrası Nefes Alma Problemi Yaşanabilir Mi?

Sık yapılan operasyonlarda biri burun estetiği operasyonlarıdır. Bu işlemler sonrası kişiler nefes alma sorunu ile karşılaşıp karşılaşmayacağını merak eder. Normal ve sağlıklı koşullar altında geçmiş burun estetiği sonrası yan etkilerin görülme olasılığı azdır. Fakat burun operasyonlarında işleme bağlı olarak bir süre nefes almada zorlanma problemleri ile karşılaşılabilir. Estetik olan güzel burun sonraları nefes almada güçlük yaşayabilir. Bu sorun hastaların başında sıklıkla gelebilmektedir. Sorun ile karşılaşmamak için doğru değerlendirme yapmak çok önemlidir. Ameliyat öncesi ve sonrası değerlendirmeler yapmak gerekir. Rahat nefes alamama sorununu kalıcı olmadığından emin olunmalıdır. Kısa zamanda doktor kontrolüne gidilmeli ve sorun için uygun çözümler üretilmelidir.

Burun Estetiği Sonrası Nefes Alma Problemi Yaşanabilir Mi?

Burun estetiği, her mevsim uygulanabilen bir ameliyattır. Ancak burun estetiği operasyonundan sonra güneş ışınları son derece zararlı olabilir. Olası kanamalar ve düşmelere sebep olmamak için, burnu güneş ışınlarından korumak gerekir. Bu yüzden burun estetiği için en uyun mevsim sonbahar, kış ve bahar aylarıdır. Güneşin en az görüldüğü bu aylarda, burnunuz için büyük bir risk oluşmayacaktır. Burnunuzun şekli daha hızlı bir şekilde oturacaktır. Eğer burun estetiğinizi yaz mevsiminde yaptırmak istiyorsanız, cildinizi güneşten olabildiğince uzak tutun. Özellikle ilk bir ay evde durun. Güneş ışınları cildinize zarar verir. 1 aydan sonrasında da çıkarken mutlaka güneş kremi kullanın. Ancak en sağlıklısı sonbahar, kış ve bahar aylarıdır.

Burun Estetiği Sonrası Burnun Tam Olarak Oturması Ne Kadar Sürer?

Burun estetiğiniz yapıldıktan sonra burnunuzun içine tamponlar yerleştirilir. Bu tamponlar burnunuzda 1 hafta kalacaktır. Tamponların haricinde burnunuz bandajlı ve alçılı olacaktır. Gözaltlarınızda morarma olabilir bu normaldir. Doktorunuz burnunuzu her gün temizlemeniz için deniz suyu spreyi ve krem verir. Bunları aksatmadan kullanmalısınız. 1 hafta burnunuza asla dokunmamalı, ıslatmamalı ve duş almamalısınız. Tamponlarınız ve bandajlarınız çıktıktan sonra burnunuzun tam olarak oturması en az 1 ay sürecektir. Yapılan işleme göre 6 ayı da bulabilir. O yüzden ilk 1 ay burnunuzu sert darbelerden korumaya özen göstermelisiniz. 1 aydan sonra doktorunuza danışarak hareket etmelisiniz.

İple Burun Kaldırma Kalıcı Mı?

İp kullanılarak burun kaldırma işlemi, Fransız askısı olarak tabir edilen estetik işlemlerinin içeriğidir. İp kullanılarak gerçekleştirilen estetiklerde ise; iplerin zaman içerisinde hafif miktarlarda olsa dahi esneme yapması, zaman geçtikçe kişinin teninin daha esnek bir hal alması ve buruna alınmış olan hafif darbelerden sonra görüntü değişikliklerinin olduğu gözlemlenecektir. Ayrıca, cilt yapısı değiştikçe burun kaldırma oranının da değişmesi gerekebilir. Doğal olarak, iple burun kaldırma sonrasında işlemin kalıcılık süresi ortalama iki yıl olacak şekildedir. İki yılın sonunda deformasyonlar yaşanabileceği için işlemin yinelenmesi daha sağlıklı olur. Belirtilenlerden çıkarımla, iple burun kaldırma ve diğer alanlardaki içeriklerimiz için sayfamıza göz atabilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Ankara Burun Estetiği Fiyatları

Kapsamlı bir planlamaya ve deneyime ihtiyaç duyulan rinoplasti operasyonlarında fiyat doktorunuza, bulunduğunuz şehre, ameliyatın yapılacağı hastaneye göre çok farklı olabilmektedir. Ankara burun estetiği fiyatları için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Ankara Burun Estetiği - Op. Dr. Eda Çabuk Horoz

Hemen Ara
Whatsapp