Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı olarak bilinen hyaluronik asit, cildin yaşlanmasına karşı tercih edilen en önemli uygulamalardan biridir. Ameliyatsız cilt estetiği yöntemleri içinde, verdiği hızlı sonuçlar arasında parlak, sağlıklı ve genç bir cilt yer alan gençlik aşısı, doğal ve etkili bir uygulamadır. Hyaluronik asit, ciltte gençleşme ve sıkılaşma istenen bölgelere enjekte edilerek, istenen cilt formunu sağlayan bir etki yaratır.

Gençlik aşısı nasıl uygulanır?

Hyalüronik asit, gençlik aşısı uygulamasının sırrı olan maddedir. Bu madde, cildin genç görünmesini sağlayan bir etkiye sahiptir. 30’lu yaşlara doğru, insan cildinde hyaluronik asitte azalma gözlenir, bu da aynı zamanda ciltte yaşlanmanın etkilerini gösterir. Gençlik aşısı uygulaması, ciltte belli bölgelere, bu asitin verilmesidir.

İşlem öncesinde, aşının yapılacağı bölgelere anestezi etkisi gösteren krem sürülür, bu da uygulamanın tamamen ağrısız olmasını sağlar. Özel ince iğne uçları yardımıyla, önceden belirlenmiş bölgelere hyaluronik asit enjekte edilerek, işlem tamamlanır. Gençlik aşısı uygulaması yaklaşık olarak, 15 dakika ile 20 dakika arasında süren kısa bir işlemdir.

genclik asisi nasil uygulanir

Gençlik aşısı ile ilgili bilinmesi gerekenler

Ciltte yaşlanmaya bağlı sarkma, kırışma, kuruluk ya da matlaşma gibi problemlerde tercih edilen gençlik aşısı, anti-aging yöntemleri içinde yer alıyor. Yüz bölgesinin yanı sıra, el, boyun gibi bölgelerde de uygulanmaktadır. Gençlik aşısıyla ilgili bilinmesi gerekenlerden bazıları şu şekilde:

  • Gençlik aşısında, kalıcı bir sonuç almak adına uygulamanın tekrarı önemlidir. Gençler için 1-2 uygulama önerilirken, daha sorunlu ciltlerde 5 ya da 6 tekrar önerilir.
  • Cilde enjekte edilen hyaluronik asitin etkilerini koruması adına, sağlıklı ve dengeli beslenmek, su tüketimini ideal şekilde sürdürmek cildiniz için faydalı olacaktır.
  • Uygulamada kullanılan madde, insan cildinde üretilen madde olduğu için, herhangi bir yan etki söz konusu olmamaktadır. Ancak operasyondan sonra ilk bir iki saatte, lokal kızarıklıklar görülebilir. Bu kızarıklıklar birkaç saat içinde kaybolur.
  • Gençlik aşısı uygulamasının ardından, günlük yaşamınıza, iş hayatınıza devam edebilirsiniz.
Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum