Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara İple Yüz Germe

 

Yüz germe estetik uygulamaları içinde, ameliyatsız bir yöntem olan yüz askılama, Fransa’da ortaya çıktığı için Fransız askılama yöntemi olarak da bilinen bir uygulamadır. Silikon ve polyester malzemeden yapılan esnek iplerle, cildin gerilme işlemi olan Fransız askısı, cerrahi operasyona girmeden bir cilt estetiği yaptırmak isteyenler için uygundur. Alternatifi olan cerrahi yüz germe işlemi ile aynı olumlu etkileri yaratan ve daha sert bir cilt görünümü sunan Fransız askısı, cilt üzerinde ortaya çıkan yaşlılık etkilerinin yok edildiği bir işlemdir.

 

kimler iple yuz germe yaptirabilir

 

İple yüz germe kimler için uygun?

 

Yaşlanma, farklı alt nedenler içerse de, görünüm açısından ele alınırsa üç temel nedene dayanır. Bu nedenler arasında hacim kaybı, sarkma ve cilt kalitesinde bozulma yer alır. İple yüz germe, yani Fransız askısı uygulaması, herhangi bir cerrahi işlemi tercih etmeden, cildinde genç bir görünüme sahip olmak isteyenler için uygundur. Fransız askısı ile yüz germe, yaşlanma sürecini geciktiren bir uygulamadır.

 

 

Fransız askısı uygulaması, cildinde yaşlı bir görünüme neden olan kırışıklık ya da sarkma gibi problemlerle mücadele edenlerin yanı sıra, kısmi yüz felci yaşamış kişiler için de tercih edilen bir tedavidir.

 

Fransız askısı, yüz germe ameliyatlarına iyi bir alternatif mi?

 

Yaşlanmış bir cilt, özellikle göz önünde olan, objektiflerin karşısındaki kişiler için istenmeyen bir durum. Yüz germe için tercih edilen cerrahi operasyonlar, kalıcı sonuçlar sunması bakımından öne çıkıyor. Ancak cerrahi işlemler, hem yüksek maliyetleri hem de iyileşme süreçleri açısından düşündürücü olabiliyor. Fransız askısı, ameliyatsız cilt germe ve yüz gençleştirme uygulamaları içinde en popüler seçenekler içinde. Fransa’da geliştirilmiş cild germe operasyonu, oldukça başarılı sonuçların alındığı bir işlemdir. İç kısmı polyester, dış kısmı ise silikon olan yüz askısı, yüz sarkmalarını iyileştirmek için tercih edilen, güvenilir bir yöntemdir.

 

 

Fransız askısı, hangi bölgelerde cilt germe için kullanılabilir?

 

Dinamik askı yöntemi olarak da bilinen Fransız askısı, kısıtlı bir bölgede uygulanmayan ve farklı bölgelerde cilt germe için tercih edebileceğiniz bir yöntemdir. Fransız askısı, yüzün yanı sıra vücudun birçok bölgesinde tercih edilmektedir.

 

 

Yüz bölgesinde, bu işlemle yanaklar, elmacık kemikleri, çene altı, kaşlar ve boyunda germe işlemi yapılabilir.

 

 

Vücut bölgesinde ise, Fransız askısı ile göğüsler, kollar, kalça ve bacaklarda germe işlemi yapılabilir.

 

iple yuz germe nedir

Fransız askısı uygulamasının avantajları nelerdir?

 

Askı işlemi, cerrahi bir müdahalede bulunmadan ve insanın doğal yüz görünümünü bozmadan uygulanan, çizgi ve kırışıklıkları, sarkmaları toparlayan etkili bir yöntemdir. Fransız askısı, ciltteki yaşlı görünümü dikiş ya da iğne gibi yöntemler kullanmadan ortadan kaldırabileceğiniz ve herhangi bir riskli enfeksiyon riskiyle de karşı karşıya kalmayacağınız, güvenli bir işlemdir. Fransız askısı ile cilt germe işleminin olumlu yönleri şu şekilde sıralanabilir:

 

  • Fransız askısı, 35-70 yaş arası herkes için uygulanabilecek bir estetik uygulamadır.
  • Genel anestezi uygulanmayan ve klinikte kalmanızı gerektiren bir işlem değildir.
  • Askı ile cilt germe işlemi sonrası ortaya çıkan sonuç tamamen doğaldır.
  • Kaslarda ya da mimiklerde bir değişiklik olmaz.
  • Cerrahi operasyon olmamasından ötürü, yara ve iz bırakmaz.
  • Ciltte ilerleyen dönemde bir gevşeme hissedilirse, işlem yeniden yaptırılabilir.
  • İyileşme süreci, iki gün ile iki hafta arasında değişebilir.

İşlem sonrasında nelere dikkat edilir?

  • Dinamik yüz askılama yönteminin ardından birkaç gün dinlenilmesi, cildinizi rahatlatacaktır.
  • İyileşme sürecinde özellikle çene hareketleri, kısıtlı olarak yapılmalıdır.
  • Uyku esnasında sırt üstü olmanız önemlidir.
  • Yüz temizliğinde, hareketler dikkatli ve yavaş şekilde, yukarı doğru yapılmalıdır.
  • İyileşme sürecinde, cilde masaj yapılmaz ya da ovuşturulmaz.

Fransız Askısı Ne Kadar Dayanır?

Fransız askısı; burnun kaldırılmasında, gözlerin çekik olmasında, sarkan yanakların toparlanmasına ve elmacık kemiklerinin ön plana çıkarılmasında en sık uygulanan yöntemlerden bir tanesidir. Fransız askısı yaptırıldıktan sonra, hem ilerleyen yaşlara bağlı olarak hücrelerin kendisini daha az yenilemesi hem de askı işleminde kullanılan iplerin zaman içerisinde deforme olması durumu ortaya çıkar.

Bu nedenle Fransız askısı için ortalama kullanım ömrünün iki sene olduğu söylenebilir. İki yıl dolduktan sonra, zaman içerisinde Fransız askısı etkisi azalacak ve en fazla beş sene içerisinde cilt eski halini alacaktır. Yüz hatlarını daha fazla öne çıkarmak için yapılacak Fransız askısı hizmetlerimiz için, iki senede bir yenileme yapabilirsiniz.

Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum