Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Lip Lift Ameliyatı

Lip lift olarak bilinen dudak kaldırma işlemi, üst dudaklarının yapısından ve duruşundan rahatsız olan kişiler için yapılan estetik bir operasyondur. Burnun altındaki küçük deri şeridini öne çıkarmayı hedefleyen bu estetik uygulama cerrahi bir prosedürdür. Dudakların ince ve sönük durma problemini ortadan kaldırmak için bu yöntem sıklıkla kullanılır. Lip lift ameliyatı sayesinde burun ve dudak arasındaki mesafe kısalır. Bu operasyonla birlikte üst dudak dışa ve yukarıya doğru döndürüldüğü için ortaya dolgun bir görünüm çıkar. Ankara’da lip lift ameliyatı yaptırmak istiyorsanız detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. 

 

lip lift nedir

 

Lip Lift ( Dudak Kaldırma ) Nasıl Yapılır? 

 

Lip lift ameliyatından önce doktor, yüz hatları ve dudak bölgesinde işlem yapılacak kısımları belirler ve kişiyi süreç hakkında bilgilendirir. Bu uygulamada burnun orta sütunu olan kolumella tabanıyla üst dudağın kırmızımsı yeri arasındaki mesafenin kısaltılması amaçlanır. Operasyon aşamasında burun tabanından istenilen orantıyı sağlayabilmek için deri altı yağ dokusu çıkartılır. İlgili bölge onarılır, kaslar sıkıştırılır ve dikiş atılarak işlem bitirilir. Lokal anesteziyle yapılan lip lift işlemi ortalama 30 dakika gibi bir sürede tamamlanmış olur. 

 

 

 

Lip Lift ( Dudak Kaldırma ) Kimler İçin Uygun? 

 

Kadınlar için dudak bölgesi estetik açıdan son derece önemli kabul edilen bir bölge. Bu sebeple ideal dudak büyüklüğüne ulaşmak ve daha çekici bir görünüm elde etmek için lip lift yöntemi sıklıkla tercih ediliyor. Pek çok kadın lip lift işleminin kimler için uygun olduğunu merak ediyor. Etkili bir görünüm sunan dudak kaldırma operasyonu, dudağı normal boyutlarda olan ancak daha kalkık gözükmesini isteyen kişiler için uygun bir yöntemdir. Ayrıca dudaklarının daha çekici ve dolgun görünmesini isteyen herkes lip lift işlemini yaptırabilir. 

 

Lip Lift ( Dudak Kaldırma ) Ameliyatının Avantajları Neler? 

Daha pürüzsüz ve dolgun bir dudak görünümü sunan lip lift işleminin kişiye sağladığı avantajları şöyle sıralayabiliriz; 

 • Dolgun bir üst dudak görünümü elde edilir. 
 • Burun tabanı ve ağız arasındaki dudak mesafesini kısaltarak daha estetik bir görünüm sunar. 
 • Ağız çevresindeki kırışıkların azalmasına yardımcı olur. 
 • Üst dudakta yer alan kırmızı çizgi daha uzun hâle gelir. 
 • İnce dudaklar ideal dolgunluğa ulaştığı için dengeli ve orantılı bir yüz hattı elde edilir. 

 

 

kimler lip lift yaptirabilirLip Lift Sonrası İz Kalır Mı? 

 

Lip lift operasyonuyla dudaklarını kaldırmayı düşünen pek çok kişi ameliyat süreciyle ilgili detayları merak ediyor. Ameliyat yerinde mümkün olan en az izin kalması için estetik dikişler kullanılır. Operasyondan sonraki birkaç hafta içinde ameliyat yerleri hızlı bir şekilde iyileşme gösterir. Yara izlerinin belirsiz bir hâl alabilmesi için yaklaşık 1 yıllık bir süreye ihtiyaç duyulur. 

Lip Lift Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer? 

 

Lip lift operasyonu yaptırmak isteyenler iyileşme süreci ve operasyon hakkında çeşitli araştırmalar yapıyor. En çok araştırılan detaylar arasında lip lift sonrası iyileşme süreci yer alıyor. Operasyondan sonraki ilk 72 saatlik sürede bir hafif şişlik olabilir. Şişkinliği önlemek ve azaltmak için üst dudak üzerine soğuk kompres yapılabilir. Ameliyattan sonraki birkaç hafta içinde ise yara izlerinin hızlı bir şekilde iyileşmesi beklenir. 

 

Ankara Lip Lift ( Dudak Kaldırma ) Fiyatları 

Ankara’da dudak kaldırma operasyonu yaptırmak için alanında uzman bir hekim arayanlar süreçle ilgili pek çok detayı merak ediyor. Ameliyat sürecini ilgilendiren ayrıntıların yanı sıra fiyat seçenekleri de merak konusu. Ankara lip lift fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösterebiliyor. Özellikle doktorun tecrübesi, lokal anestezi veya hastane ortamında yapılacak bir uygulama olması fiyatları doğrudan etkiliyor. Lip lift işlemiyle ilgili merak ettiğiniz detaylara ulaşmak için kliniğimizle iletişime geçebilir, hemen randevu oluşturabilirsiniz. 
 

Lip lift Dudak Kaldırma ile ilgili Bilmeniz Gerekenler

Dudak kaldırma estetiği, yani lip lifting, her ne kadar basit sayılabilecek estetik operasyonlar içinde yer alsa da belli konularda dikkatli olmanız önemlidir.

 • Dudak kaldırma estetiği operasyonu 40 dakika ile 1 saat arasında sürebilir.
 • Ameliyattan sonra ilk 72 saat içinde lokal şişlikler görülebilir ve normaldir.
 • Operasyon sonucunda kısa süreli olarak dudakta hissizlik ve ağrı görülebilir. Birçok estetik operasyon sonrasında görülen bu durumlara karşı, soğuk kompres uygulanır ve minimize edilir.
 • Geçici baş ağrıları yaşanması durumunda, hafif ağrı kesiciler yeterli etkiyi gösterecektir.
 • Ameliyattan sonra genellikle 5. günde dikişler alınabilir, iyileşme süresi ise 1 haftadır.
   

Burun ile Dudak Arası Mesafe Nasıl Olmalıdır?

Burun ve dudak arasındaki mesafe yüzün estetik yapısını etkiler. Bu mesafe herkeste aynı değildir. Kişiden kişiye değişir. Estetik bir görünüm için bu mesafenin 12 ve 15 mm arasında olması gerekir.

Burun yapısı, yüz hatları, yüzün oranı ve dudakların yapısı mesafeyi etkiler. Altın orana sahip olan yüz hatları her zaman daha çekici görünür. 15 mm üzerinde olan burun ve dudak arası mesafe, altın orana uymaz. Bu yüzden 15 mm üzerinde olmaması uygundur.

Yüzdeki altın oranı yakalamak için uygun ve doğru estetik işlemler uygulanır. Tecrübeli ve bilgili kadromuz sayesinde daha hoş ve yüz hatlarınız ile daha uyumlu bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp