Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Örümcek Ağı Estetiği

 

İnsan cildinde, ilerleyen yaşlarla birlikte zaman içinde çizgilenmeler oluşur ve yaşlanmaya da bağlı olarak, bu çizgiler derinleşir. Yaşlanmanın cilt üzerindeki etkileri arasında, yalnızca çizgilenme değil aynı zamanda sarkma da yer alır. Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri içinde yer alan örümcek ağı estetiği, cildinizdeki yaşlılık kaynaklı sorunların doğal ve etkili bir şekilde tedavisi için tercih edilen bir yöntemdir.

 

Örümcek ağı estetiği nedir

 

Örümcek ağı estetiği kimler için uygundur?

 

Erkek ya da kadın fark etmeksizin, cildini gençleştirmek ve yaşlılığın, kırışıklık ya da çizgi gibi etkilerinden kurtulmak isteyenler için uygun bir yöntem olan örümcek ağı estetiği, ameliyatsız cilt estetiği seçenekleri içinde oldukça popüler. Aşağıdaki cilt sorunlarını yaşayan birçok kişi, örümcek ağı estetiği ile aradığı cilde kavuşabilmektedir:

 

 • Daha genç ve yenilenmiş bir yüz cildine kavuşmak isteyenler
 • Yüzünde sarkma ya da kırışıklıkları olanlar
 • Alt göz kapağında ve çevresinde kırışıklık olanlar
 • Ağız çevresinde ya da dudakta, dokularında form kaybı olanlar

Örümcek ağı estetiği nasıl yapılır?

 

Uygulamada, estetik cerrahi alanında uzun yıllardır kullanılan özel ipler kullanılmaktadır. Örümcek ağı estetiği işleminde bu ipler, ince uçlu özel iğneler yardımı ile cildin alt dokusuna işlenmektedir. İplerin cilde yerleşiminde, örümcek ağı formuna yakın bir yaklaşım söz konusu olduğundan, estetik uygulamanın adı örümcek ağı estetiğidir.

 

 

Ameliyatsız cilt germe yöntemleri içinde, en iyi sonucun alındığı uygulamalar içinde yer alan örümcek ağı estetiğinde, cildin genç bir dokuya sahip olması için ihtiyaç duyduğu maddeyi üretmeyi teşvik etmesi sağlanır. Kolajen adlı, yaş ilerledikçe azalan özel madde, cilt tarafından tekrardan üretildiğinde, ciltte gençleşme sağlanır. Özel ipler, yüzde bir lifting etkisinin ortaya çıkmasını sağlar ve vücut, bu süreçte kolajenin yanı sıra elastin ve fibroplast üretir. Bu maddelerin üretilmesi, ciltte bir canlılık ortaya çıkmasına neden olur. Örümcek ağı estetiğinin, Fransız askısı gibi diğer ameliyatsız cilt germe işlemlerinden temel farkı budur.

 

 

Örümcek ağı estetiğinin avantajları nelerdir?

 

Çeşitli nedenlerden ötürü, cildinde kırışıklıklar, çizgiler ya da sarkma gibi sorunları olan kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği uygulamalardan biri olan örümcek ağı estetiği, birçok avantaj sağlamaktadır. Örümcek ağı estetiği uygulamasının sunduğu artılar şu şekildedir:

 

orumcek agi estetigi nasil yapilir

 • Örümcek ağı estetiği, oldukça basit bir estetik uygulama olmakla birlikte, risk ve yan etki içermemektedir.
 • Tekrarlanabilir bir uygulama olan örümcek ağı estetiği, kısa süre içinde etkisini gösterir.
 • Acı hissedilmeyen, ağrısız bir cilt estetiği işlemi olan örümcek ağı estetiği, cerrahi bir işlem içermediği için iz bırakmaz. Uygulamada, kısa süre içinde kendiliğinden eriyen özel ipler kullanılır.
 • İşlemin ardından sosyal yaşamınıza dönebilirsiniz.
 • Ciltte, kolajen maddesinin üretilmesini destekleyen işlem sonucunda, kırışıklıklar, ince çizgiler ve sarkmalar büyük ölçüde ortadan kaybolmaktadır.

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler

 • Örümcek ağı estetiğinin ardından, günlük yaşantınıza ya da işinize dönebilirsiniz.
 • Uygulama sonrasında, iyileşme sürecinde ağzın çok fazla açılması ya da abartılmış mimiklerden kaçınmak önemlidir.
 • Üç haftaya kadar, yüzün sert bir şekilde ovuşturulması ya da uyku esnasında yüzüstü olmak, kaçınılması gereken konular arasındadır.
 • İlk günlerde, lokal şişlik ya da kızarıklıklar söz konusu olabilir, ancak bunlar geçicidir ve ağrı durumunda buz kompresi ile müdahale, etkili sonuç verir.
 • Başınızı kaldırıp yüksekte tutmak, iyileşme sürecinde şişlikleri azaltan bir etkiye sahiptir.
 • İşlemin kalıcı sonuçları, birkaç hafta içinde kendini gösterir.

Fransız Askısı İle Örümcek Ağı Arasındaki Fark Nedir?

Fransız askısı ve örümcek ağı teknikleri, cilt üzerindeki kırışıklıkların ortadan kaldırılmasını amaçlayan ve daha genç görünüm ortaya çıkarak tekniklerdir. Her iki işlemde de amaç kırışık görüntüyü gidermek olurken; Fransız askısı işleminde daha derin izler bırakan kırışıklıkların onarılması söz konusu olurken, örümcek ağı tekniğinde çok daha ince ve cilt derinliklerine işlememiş olan kırışıklıklar onarılır.

Buradan hareketle, daha erken yaşlarda olmasına ve hafif kırışıklıklara sahip olmasına rağmen ip ile gerdirme yaptırmak isteyenlerin örümcek ağı tekniğine daha uygun olduğu anlaşılmalıdır. Özellikle kırk yaş ve üstü için ise Fransız askısı adıyla uygulanan tekniklerimize, sitemizden de ulaşabilirsiniz.

Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum