Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Badem Göz Estetiği (İple)

 

Badem gözler, herkesin sahip olmak istediği, yüze estetik ve genç bir hava katan özelliktir. Lokal anestezi uygulanarak, gözlerin badem göz formuna kavuşması adına, özel ipler kullanılarak gözlerin yana ve yukarı doğru çekilmesi işlemi olan bu işlem, günlük sosyal yaşantınıza hemen dönebildiğiniz, basit bir estetik uygulamadır. Herhangi bir riski ve yan etkisi olmayan iple badem göz estetiği uygulaması, 18 yaşından büyük herkes için uygulanabilir. Daha çekik ve buğulu bir göz formuna kavuşmak, düşük göz yapısından kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği badem göz estetiği, kısa bir operasyondur.

 

kimler badem goz estetigi yaptirabilir

 

Badem göz estetiği kimler için uygundur?

 

Gözlerde daha çekici bir yapıya kavuşmak isteyenler için uygun olan bir estetik operasyon olan badem göz estetiği, yaşlılık nedeniyle göz çevresinde kırışıklıklar, gözlerinde düşüklükler olan kişiler için uygundur. Genel olarak, 30’lu yaşlardan sonra badem göz estetiği için ilgi söz konusudur. Gözlerin daha iyi göründüğü operasyon, daha genç bir yüz görünümü sunar ve etkili bir anti aging işlemidir.

 

 

Yüzüne estetik bir hava katmak isteyenler, somurtkan ifadenin yerini, iri gözlerle daha canlı bir havaya bürümek isteyenlerin tercih edebileceği badem göz estetiği, küçük ancak etkili bir dokunuş olarak tanımlanabilir.

 

Badem göz estetiği nasıl yapılır?

 

Kısa ve basit bir estetik işlem olan iple badem göz estetiği, gözlerinizi daha iri ve çekik bir görünüme kavuşturan bir işlemdir. Ortalama olarak 10 ile 20 dakika arasında süren iple badem göz estetiğinde, uygulama öncesinde diğer birçok estetik operasyonda olduğu gibi, projeksiyon sürecine adım atılır. Badem göz tasarımında, istenen nokta belirlendiğinde, işlem başlar.

 

 

Ameliyatsız badem göz estetiğinde, kullanılan özel ipler kaş ve gözün ilgili noktalarına uygulanır. Lokal anestezi yapılan badem göz estetiği, ağrısız, acısız bir işlemdir.  Kalıcı sonuçlar ortaya koyan badem göz estetiği uygulaması sonrasında uzun yıllar kalıcılık sağlanmaktadır. Tekrarlanması gereken estetik operasyonlar içinde yer alan badem göz estetiğinin, 3-4 yıllık periyotlarla tekrarlanması, bu badem göz etkisini sürekli isteyenler için önemlidir.

 

badem goz estetigi nedir

 

Badem göz estetiği sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

 

İple badem göz estetiği, her ne kadar basit bir estetik operasyon olarak kabul edilse de, işlem sonrasında birtakım noktalara dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Bu konulardan bazıları şu şekilde:

 

  • Operasyon sonrasında bir süre istirahat etmeli ve tüm olası dış etkilere karşı korunmak gerekmektedir.
  • Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi, bölge işlem sonrasında temiz tutulmalı, toz ya da duman gibi dış unsurlardan uzak tutulmalıdır.
  • Makyaj ve kozmetik konusunda, göz kapağına doğrudan bir uygulama yapmak ya da ellerinizle göz kapağınıza müdahalede bulunmak olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bu süreçte, doktor tarafından önerilen ürünler dışında hiçbir şey kullanmamalısınız.
  • Operasyonun ardından, badem göz estetiğinin yerleşmesi ve iyileşme, adaptasyon süreci belli bir zamanı kapsamaktadır. Bu sürede, aşırı sıcak ya da soğuk suya, gözlerin maruz kalmaması gerekir. Aksi durum, estetik operasyonun sonuçlarının etkisiz hale gelmesine neden olabilir.

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Mümkün Mü?

Badem göz estetiği birçok insanın yanılgıya düştüğü bir müdahaledir. Birçok insan güzel badem gözlere sahip olmak ister fakat bu konuda yapılan çalışmalar hakkında yeterli bilgiye sahip değildirler. Bu estetik müdahalesinin ameliyat olduğunu düşünen kişi sayısı fazladır. Badem göz estetiği ameliyat ile yapılmaz. Lokal anestezi altında yapılır ve 15-20 dakika da tamamlanır. Ameliyatsız badem göz estetiğiyle kişiler kısa ve kolay bir müdahaleyle mükemmel görünüme kavuşabilir. 

Badem göz estetiği kişilerin gözlerini daha kalkık gösterir, böylece daha büyük ve çekici gözlere sahip olunabilir. Saç diplerinden itibaren kalın ipler atılarak yukarı çekme işlemi yapılır ve ipler görünmez. İpler son derece dayanıklıdır ve ortalama 3-6-8 yıl gibi süre kalabilir. Bu süreler kullanılan iplere göre değişiklik gösterir. İşlem sırasında hangi ipin kullanılacağı doktor ve hastanın kararı ile belirlenir.

Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp