Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Burun Eğriliği Ameliyatı Zor Mu? Nasıl Yapılır?

Tıp alanında yaşanan pek çok gelişmeden dolayı, ameliyatların çoğu kolay bir şekilde yapılabilir. Zor bir müdahale olarak görülen burun eğriliği ameliyatı, çok fazla kişinin ihtiyaç duyduğu ameliyatlardan olabilir.

 Gelişen tıp sayesinde burun eğriliği ameliyatını yapabilmek, eskiye nazaran daha konforlu yapılabilir. Pek çok kişi, burnunun görüntüsünden rahatsızlık duyabilir. Bunun içinde burun eğriliği ameliyatına ihtiyaç duyabilir. Burun eğriliği ameliyatı anestezi uygulanarak yapılan bir ameliyattır. Bu sayede hastanın acı çekmesinin önüne geçilebilir.

Burun Eğriliği Olan Herkes Ameliyat Mı Edilmeli Midir?

 

Burun eğriliği çoğu kişide estetik bir kaygı oluşmasına neden olabilir. Bundan dolayı da burun eğriliği ameliyatı yapılması istenebilir. Eğer ki burun eğriliği yaşam kalitesini düşürmeyecek ve sağlık sorununa neden olmuyorsa gerekli değildir. Burun eğriliği ameliyatının gerekli olduğu durumlardan bazıları şunlardır;

  • Estetik görünmemesinden dolayı psikolojik sorunlara neden oluyorsa
  • Daha sağlıklı nefes alınması için gerekliyse
  • Farklı hastalıklar oluşmasına neden oluyorsa, burun eğriliği ameliyatı yaptırılabilir.

Bu durumların dışında olan kişilerinde burun eğriliği ameliyatına başvurması mümkündür. Çok gerekli olmayan durumlarda da yapılabilir.

Burun Eğriliği Olan Çocukların Burnuna Ne Zaman Müdahale Edilmelidir?

 

Burun eğriliği sadece yetişkinlere özel olan bir durum değildir. Bazı çocukların burnunda da eğrilikler olabilir. Bu nedenle burun eğriliği ameliyatı gerekebilir. Erkek çocukları için 17-18 yaşları, kız çocukları için ise 15-16 yaşları gelişimin tamamlandığı zamanlardır. Bu zamanlardan sonra burun eğriliği ameliyatı olunabilir. Eğer ki var olan eğrilik uykusuzluk gibi sorunlara yol açıyorsa daha erken sürelerde de yaptırılabilir.

Burun Eğriliği Ameliyatından Sonra Eğrilik Yeniden Olur Mu?

 

Burun eğriliği ameliyatı olunsa bile, insanların burunlarında düşme ya da darbelerden dolayı eğrilik olabilir. Bu da burun eğriliği ameliyatının yeniden yapılması gerektiğini gösterir. Burun eğriliğinin yeniden oluşamayacağını söylemek mümkün değildir.

Burun Eğriliği Sinüzite Neden Olur Mu?

 

Burun eğriliği yaşayan kişilerde çok fazla rahatsızlıklar gözlenebilir. Bu rahatsızlıklar belli bir süreden sonra da görülmeye başlanabilir. Burunda hava alınamayacak kadar bir eğrilik varsa, bu durum sinüzite neden olabilir. Dolayısıyla burun eğriliğinin sinüzite yol açtığı söylenebilir.

Burun Eğriliğinin Neden Olabileceği Hastalıklar Nelerdir?

 

Burun eğrilikleri genellikle hastalarda burun tıkanıklıklarına neden olur. Bu durum oldukça rahatsız edicidir. Bunun yanı farklı hastalıklarda burun eğriliğinden dolayı olabilir. Burun eğriliğinden dolayı insanların yaşayabilecekleri rahatsızlıklardan bazıları şunlardır;

  • Kalp hastalıkları
  • Akciğer hastalıkları
  • Uyku apnesi

gibi ciddi rahatsızlıklar burun eğriliğinde söz konusu olabilir. Bu hastalıklar insan sağlığını tehdit etmesi nedeniyle, mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Tedavi edilmediği durumlarda insanların yaşam kalitesinde olumsuzluklar görülmesine neden olur.

Bu sorun daha da büyümeden müdahale edilmeli ve kişinin daha sağlıklı yaşaması sağlanabilir. Burun eğriliğinden dolayı sağlıksız bir hayat süren çok fazla kişi vardır.

18.08.2023 10:32:35
Blog
Kilo Verince Gamze Çıkar Mı? Gamze Estetiği Zamanla Kaybolur Mu?
Bişektomi Ne Kadar Kalıcı? Geri Dönüşü Var Mı?
Ağlamak Burun Estetiğine Zarar Verir Mi?
Sinüzit Ameliyatı Ne Kadar Sürer? Sonrasında Tekrarlar Mı?
Göz altı ışık dolgusu etkisini ne zaman gösterir? Ne kadar dayanır?
Yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir?
Burun ameliyatında dudak değişir mi?
Yanak Çizgileri Nasıl Giderilir? Tedavi Seçenekleri Nelerdir?
Burun Büyümesi Kaç Yaşına Kadar Devam Eder?
Burun Estetiği Yaptırmak İçin En İdeal Zaman Nedir?
Bademcik Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli Ve Ne Yenir?
Revizyon Burun Ameliyatı Tehlikeli Mi? Kimler Yaptırabilir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir? Örümcek Ağı Estetiğinin Yapılma Amaçları
Geniz Eti Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? Geniz Eti Tedavi Edilmezse Ne Olur?
Ameliyatsız İple Yüz Germe İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?
Gummy Smile Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?
Dudak Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılmaz?
Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Dayanır? Riski Var Mı?
Dermapen Sonrası Leke Kalır mı? Hangi Arayla Yapılır?
Burun Eğriliği Ameliyatı Zor Mu? Nasıl Yapılır?
Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum