Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Burun Estetiği Yaptırmak İçin En İdeal Zaman Nedir?

Burun estetiği günümüzde sıklıkla yapılan estetik operasyonlardan birisidir. Kişilerin burun yapılarını beğenmemelerinden dolayı ya da farklı sağlık sorunlarından dolayı yapılabilir. Burun estetiği olan kişilerin iyileşme süreçleri çok hızlı veya çok yavaş olabilir.

İyileşme süreçleri tamamen operasyonların içeriklerine, operasyonu yapan uzman doktora ve operasyonun yapıldığı kişilere göre değişiklik göstermektedir. Bu burun estetiği operasyonları sıklıkla yapıldığı için doktor seçiminde çok dikkatli olmak ve kapsamlı bir araştırma yapmak gerekmektedir.

Burun Estetiği İçin En Doğru Zaman

 

Burun estetiği yaptırmak için herhangi bir mevsimi beklemeniz şart değildir. Her mevsim bu operasyonu yaptırabilirsiniz. Ancak estetik işleminin ardından doktorunuzun önereceği belirli bir süre çerçevesinde güneş ışığına çıkılmaması gerekir. Bu durum yaz aylarında biraz zor olabileceği için estetik yaptırmak için kış ya da bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Kış ve bahar aylarını tercih etmek iyileşme sürecini daha kolay atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Burun Estetiği Yaptırmak İçin En Doğru Yaş

 

Burun estetikleri için belirlenen yaş sınırlaması 18'dir. Ancak gereken durumlarda kadınlarda 14 veya 15 yaşında, erkeklerde ise 17 yaşında ameliyat yapılabilir. 18 yaşından önce operasyon yapılması pek uygun görülmese de ergenlik döneminde kişilerin burnunda olan şekil bozuklukları ilerleyen süreçte özgüven eksikliği gibi psikolojik sorunları meydana getirebildiği için gereken önlemler dahilinde yapılabilir. 18 yaşından önce burun ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin ailesinden yazılı ve imzalı onay talep edilmektedir.

Burun Estetiği Zor Bir Ameliyat Mıdır?

 

Her tıbbi operasyon gibi burun estetikleri de kendine göre riskleri içerisinde barındırır. Kişiler için zaman zaman ağrılı ve uzun bir iyileşme süreci söz konusu olmaktadır. Teknik olarak da oldukça dikkat ve tecrübe gerektiren bir operasyondur. Her bireyin burnundaki kıkırdak ve kemik yapısı farklı olduğu için ince kemik yapısına sahip kişilerin operasyonları biraz daha uzun ve zorlu geçebilir.

Hangi Durumlarda Burun Estetiği Yapılır?

 

Birçok farklı nedenden dolayı burun estetiği yapılabilir. Bu durumlar bazen estetik yaptırmak için zorunluluk meydana getirse de bazen de tamamen kişilerin tercihidir. Burun estetikleri;

  • Burundaki kemer görünümünden dolayı,
  • Burun düşüklüğünden dolayı,
  • Burun ve dudak arasındaki orantısızlığın düzeltilmesi amacı ile,
  • Burun ve alın arasındaki orantısızlığın düzeltilmesi amacı ile,
  • Burun genişlemesi,
  • Burun kırılması,

Burun küçültülmesi veya büyütülmesi gibi sorunlardan dolayı mecburi ya da tercihi olarak yaptırılabilir. Aynı zamanda bir sağlık sorunundan dolayı doktor önerisi doğrultusunda da bu estetik operasyonlara gerek duyulmaktadır.

Burun estetikleri genelde ücretli yapılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu sadece kişilerin sağlığı için zorunlu olduğu durumlarda bu operasyonu ücretsiz olarak karşılamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bu operasyonu ücretsiz olarak karşılaması için sağlık kurumundan operasyonun kişinin sağlığı açısından zorunlu olduğunu doğrulayan bir rapor alması ve kuruma sunması zorunludur. 

18.08.2023 10:31:44
Blog
Kilo Verince Gamze Çıkar Mı? Gamze Estetiği Zamanla Kaybolur Mu?
Bişektomi Ne Kadar Kalıcı? Geri Dönüşü Var Mı?
Ağlamak Burun Estetiğine Zarar Verir Mi?
Sinüzit Ameliyatı Ne Kadar Sürer? Sonrasında Tekrarlar Mı?
Göz altı ışık dolgusu etkisini ne zaman gösterir? Ne kadar dayanır?
Yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir?
Burun ameliyatında dudak değişir mi?
Yanak Çizgileri Nasıl Giderilir? Tedavi Seçenekleri Nelerdir?
Burun Büyümesi Kaç Yaşına Kadar Devam Eder?
Burun Estetiği Yaptırmak İçin En İdeal Zaman Nedir?
Bademcik Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli Ve Ne Yenir?
Revizyon Burun Ameliyatı Tehlikeli Mi? Kimler Yaptırabilir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir? Örümcek Ağı Estetiğinin Yapılma Amaçları
Geniz Eti Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? Geniz Eti Tedavi Edilmezse Ne Olur?
Ameliyatsız İple Yüz Germe İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?
Gummy Smile Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?
Dudak Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılmaz?
Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Dayanır? Riski Var Mı?
Dermapen Sonrası Leke Kalır mı? Hangi Arayla Yapılır?
Burun Eğriliği Ameliyatı Zor Mu? Nasıl Yapılır?
Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum