Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Çene Gamzesi Nasıl Yok Edilir?

Çene gamzesi, birçok insan tarafından ilgi çekici bulunmakta ve sempatik durmaktadır. Bazı insanların çene gamzesine sahip olması şanslı olduklarını düşündürmektedir. Ancak çene gamzesi bazen de sanılanın aksine hiç hoş bir görüntü vermez. Bu yüzden bazı insanlarda çene gamzesinin tedavi edilmesini isterler. Çünkü derin bir çukur gibi görünebilen çene gamzeleri insanları görünüm açısından rahatsız edebilir.

Gamze sadece insanın yüz hatlarında oluşmaz vücudun bazı bölgelerinde de görülebilir. Ancak sıklıkla görülen yerler yanaklar ve çenedir. İnsanlarda gamze olması, halk arasında o kişilerin şanslı olduğu anlamına gelmektedir. Ama gamze bazı durumlarda kötü bir görüntü yaratabilir. Gamze anne karnında yada doğum sırasında oluşan bir kusurdur. Gamzeler her ne kadar kusur olarak nitelendirilseler bile insanlar açısından bir kusur olarak görülmez. Oldukça hoş, dikkat çekici bir durum olarak görülür.

Çene Gamzesi Nedir?

Çene gamzesi, cildin çene bölümünde meydana gelen çukurluklardır. Bu çukurluklar kimi zaman harika bir görünüme sahip oldukları için birçok kişi tarafından beğenilir. Ancak bazı çukurluklarda oldukça kötü bir görünüme sahiptir. Bu yüzden insanların bazıları bu görünümden kurtulmak isterler. Çene gamzesi, çenede bulunan, iki yarısı birleşemeyen kemiklerin tamamen kaynaşmaması durumunda meydana gelir.

Çene Gamzesi Neden Olur?

Çene gamzesi oluşumu iki sebepten meydana gelir.

Bu sebepler şunlardır:

  • Anne karnında bebeğin genetik olarak gamzeye sahip olmasıdır. Ancak annede veya babada gamze olmaması çocukta olmamasına engel bir durum değildir.
  • Doğum sırasında gerçekleşen bir mutasyon sonrasında gamze oluşabilir. Bu durum tamamen bir kusur olarak algılansa da halk arasında şanslılık olarak bilinir.

Bu durumlar neticesinde kişide gamze oluşumuna rastlanabilir. Bu durum oldukça normaldir.

Çene Gamzesi Kendiliğinden Geçer Mi?

Çene gamzesi oldukça hoş görünüme sahip olan bir durumdur. Doğuştan çene gamzesine sahip olan kişilerden bazıları ilerleyen yaşlarda gamzelerini kaybedebilirler. Bu durum herhangi bir tedavi gerektirmeden kendiliğinden gerçekleşir. Gamzelerin birçoğu kalıcı özellik gösterir ancak bazı insanların gamzeleri yaşlandıklarında kendiliğinden kayıp olur. Bu durum kasların yaşlanıp esnemesiyle gerçekleşir. Oluşan gamze kendiliğinden yavaş yavaş yok olur.

Çene Gamzesi Tedavisi Nasıl Olur?

Her ne kadar insanın vücudunda gamze olması şanslılık durumu gibi görünse de bazen bu durum tam tersi olabilir. Çene gamzesinden rahatsız olan ya da bu görüntüyü sevmeyen kişiler için tedavi yöntemi mümkündür. Çene dolgusu tedavisi ile çene gamzesinden kurtulabilirsiniz. Bunun yanında diğer bir yöntem ise çene implantıdır. Bu tedaviler sayesinde çene gamzesi ortadan kaldırılır. Çene dolgusu çok basit kolay bir tedavidir. Bir anestezi uygulaması ile enjekte işlemi yapılır. İyileşme süresi oldukça kısadır. Çene implantı ise bir ameliyat yöntemidir. Bu tamamen çenenizin yapısına göre belirlenen bir tedavi şeklidir.

6.07.2023 11:30:22
Blog
Kilo Verince Gamze Çıkar Mı? Gamze Estetiği Zamanla Kaybolur Mu?
Bişektomi Ne Kadar Kalıcı? Geri Dönüşü Var Mı?
Ağlamak Burun Estetiğine Zarar Verir Mi?
Sinüzit Ameliyatı Ne Kadar Sürer? Sonrasında Tekrarlar Mı?
Göz altı ışık dolgusu etkisini ne zaman gösterir? Ne kadar dayanır?
Yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir?
Burun ameliyatında dudak değişir mi?
Yanak Çizgileri Nasıl Giderilir? Tedavi Seçenekleri Nelerdir?
Burun Büyümesi Kaç Yaşına Kadar Devam Eder?
Burun Estetiği Yaptırmak İçin En İdeal Zaman Nedir?
Bademcik Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli Ve Ne Yenir?
Revizyon Burun Ameliyatı Tehlikeli Mi? Kimler Yaptırabilir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir? Örümcek Ağı Estetiğinin Yapılma Amaçları
Geniz Eti Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? Geniz Eti Tedavi Edilmezse Ne Olur?
Ameliyatsız İple Yüz Germe İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?
Gummy Smile Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?
Dudak Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılmaz?
Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Dayanır? Riski Var Mı?
Dermapen Sonrası Leke Kalır mı? Hangi Arayla Yapılır?
Burun Eğriliği Ameliyatı Zor Mu? Nasıl Yapılır?
Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum