Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Dermapen ile Cilt Bakımı

 

Cilt bakımında, etkili sonuçlar ortaya koyan bir uygulama olan dermapen, birçok cilt sonuna karşı tercih edilebilen bir mikro iğneleme yöntemidir. Özel mikro iğnelerin yer aldığı başlıkla, cilde yapılan dermapen uygulaması, cilt yüzeyinde mikroskobik düzeyde delikler açar. Dermapen uygulaması ile, cildin yenilenmesi sağlanır.

 

 

Cilt yenilenmesinin yanı sıra, çizgilerin giderilmesi, sivilce problemleri, gözenek sıkılaştırılması, göz halkası azaltılması, lekeler ve çatlakların giderilmesi gibi birçok soruna karşı uygulanabilen dermapen, en etkili cilt bakım yöntemleri arasındadır.

 

 

Dermapen ile cilt bakımı nasıl yapılır?

 

Uygulama öncesinde, cildin bakım için hazır olması gerekmektedir. Dermapen ile cilt bakımı öncesinde, ciltte makyaj ya da farklı kalıntılar söz konusuysa dezenfeksiyon yapılması gerekir. Yine uygulama öncesinde, cildin daha canlı olmasını sağlayan hyaluronik asit cilde verilir. Ön hazırlıkların sona ermesinin ardından, kişiye özel uçlar içeren cihaz ile, cilde acı hissettirmeden mikro kanallar açılır. Cilt, bu mikro kanalları birer yara olarak algılar ve kendini otomatik olarak onarır. Dermapen esnasında kullanılan özel solüsyon ve vitaminler, cildin yenilenme sürecine katkı sağlar. Uygulama yarım saat ile bir saat arasında sürebilir.

 

dermapen cilt bakimi nasil yapilir

Dermapen ile ilgili bilinmesi gerekenler

 

Etkili cilt bakım teknikleri içinde yer alan dermapen, cildinizdeki birçok probleme karşı iyi sonuçlar ortaya koyan bir uygulamadır. Dermapen ile ilgili bilinmesi gerekenler şu şekilde:

 

  • İşlemin ardından cildiniz bir süre hassas olacaktır, bundan dolayı güneşe doğrudan maruz kalmak size zarar verebilir.
  • İşlemin ardından ilk birkaç gün boyunca, çok sıcak su ile duş almamalısınız, aynı şekilde sauna, hamam ya da solaryuma gitmemelisiniz.
  • Uygulama sonrasında hafif derecede yanma hissi normaldir.
  • Yara hissiyatının iyileşmesi ve cildin doku yenilemesinin desteklenmesi için, onarıcı krem gibi maddeler kullanılmalıdır.
  • Uygulamanın birkaç gün sonrasında, kızarıklıklar kabuklanmaya dönebilir, sonrasında ise bu kabuklar dökülür, cildiniz taze haline kavuşur.

Dermapen Yaraları Kaç Günde İyileşir?

Dermapen; deforme olan cilt yüzeyi üzerine uygulanan, üç iğne içeren özel bir başlık yardımıyla uygulanan ve içeriğinde onarıcı serumun bulunduğu bir bakım yöntemidir. Dermapen uygulaması içerisinde iğnelerin bulunması, serumun cilt içerisine kontrollü olarak açılan gözeneklerden daha rahat giriş sağlamasına yardımcı olur. Bu yöntemde, ağrılara neden olmasa dahi iğne kullanımından dolayı cilt üzerinde kısa süreli yaralanma durumu söz konusu olacaktır.

İğnelerin temas ettiği alanın büyüklüğü ve cildin hassasiyet durumuna göre Dermapen yaraları, üç günle bir hafta arasındaki zaman diliminde geçecektir. Yaraların iyileşmesinden hemen sonra, cildin daha pürüzsüz olduğu ve lekelerin yok olmaya başladığı fark edilir. Dermapen tedavimiz için sitemizi ve şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum