Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Dayanır? Riski Var Mı?

Göz kapağı ameliyatı, ihtiyaç duyulan estetik işlemlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Yaşın ilerlemesi sonucunda zamanla göz kapaklarında düşmeler meydana gelir. Bu düşüklük fiziksel anlamda kötü bir görsellik sergilenmesine neden olur.

Fiziksel görüntüden yeteri kadar memnun olmayan kişiler soluğu göz kapak estetik işlemlerinde alır. Fakat göz kapağı ameliyatı yaptıracak olanlarında bilmesi gereken bazı önemli ayrıntılar vardır. Göz kapağı ameliyatı, üst kapak sarkmaya başladıysa ve görme formunu bozuyorsa yapılabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Sürer?

 

Göz kapağı ameliyatı yaptıracak olanlar için en önemli unsurlardan biri güvenilir yerlerin yolunu tutmaları olacaktır. Bunun yanı sıra göz kapağı ameliyatının kaç yıl dayanacağı, kalıcılık nasıl olduğu da bilinmelidir. Ameliyat sonrasında kalıcılığı 10 yıla kadar sürebilirken, bu süreç kişinin yapısına bağlı olarak 12 yıla kadar da çıkabilir. Göz kapağı ameliyatı yaptırarak;

  • Daha genç görünme
  • Görme formunu sağlama
  • Mutlu olma
  • Canlı bakışları elde etme

Konusunda avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Ameliyatı yaptırdıktan sonra ise ortaya çıkan sonuçtan çok fazla memnun kalmaya başlarsınız. Ayna karşısına geçtiğiniz zaman artık karşınızda daha canlı bakışlara sahip ve genç görünen biri olur.

Göz Kapağı Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

 

Göz kapağı ameliyatı yaptırarak etkisi uzun sürecek sonuçlardan yararlanmaya başlarsınız. 10 yıla kadar etkisini sürme özelliğine sahip bir ameliyat türüdür. Göz kapak ameliyat işlemi yapıldıktan sonra yeniden yapılma ihtiyacı söz konusu değildir. Fakat çok ileri yaşlarda yeniden yapılma ihtiyacı oluşabilir. Tabi tüm bu işlemlerde estetik doktorunun yapılacağı incelemeler ve karar sonrasında gerçekleşir. Fakat genel olarak ameliyat türüyle ilgili olarak söylememiz gereken en önemli hususlardan biri uzun süreli bir kalıcılık sağlıyor olmasıdır.

Göz Kapağı Ameliyatının Riski Var Mı?

 

Her bir ameliyatın kendi içerisinde risk barındıran özellikleri olabilir. Şüphesiz aynı durumun göz kapağı ameliyatı açısından da geçerli olabileceğini bilmelisiniz. Göz kapağı ameliyatı basit bir işlem olarak görülse de riskleri taşıyabilir. Görülme durumu söz konusu olabilecek nadir durumlardan biri ameliyat sonrasında kanama diyebiliriz. Bu işlem herkeste görülecek diye bir kaydaya sahip değildir. Yalnızca bazı kişilerde kanama gibi sorunlar ortaya çıkarabilir. Ameliyat yapılırken kanama ile karşı karşıya kalındığı durumlarda ise drenaj tedavisine başlanır.

Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

 

Göz kapağı ameliyatında gerçekleştirilecek olan işlemler lokal anesteziyle yerine getirilir. Yaklaşık olarak göz kapak estetik işlemlerinin süresi 45 dakika- 1 saat şeklindedir. Her iki taraftaki göz kapağı için ameliyat 1 saat içerisinde tamamlanmış olur.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası

 

Göz kapağı ameliyatından bir gün sonra göz kapaklarında morarma ve şişkinlik oluşabilir. Böyle bir görüntüyle karşılaştığınız zaman paniğe kapılmayın. Yalnızca birkaç günlük için geçerli olurken bu şişlik ve morarmalar düzelmeye başlayacaktır.

18.08.2023 10:32:24
Blog
Kilo Verince Gamze Çıkar Mı? Gamze Estetiği Zamanla Kaybolur Mu?
Bişektomi Ne Kadar Kalıcı? Geri Dönüşü Var Mı?
Ağlamak Burun Estetiğine Zarar Verir Mi?
Sinüzit Ameliyatı Ne Kadar Sürer? Sonrasında Tekrarlar Mı?
Göz altı ışık dolgusu etkisini ne zaman gösterir? Ne kadar dayanır?
Yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir?
Burun ameliyatında dudak değişir mi?
Yanak Çizgileri Nasıl Giderilir? Tedavi Seçenekleri Nelerdir?
Burun Büyümesi Kaç Yaşına Kadar Devam Eder?
Burun Estetiği Yaptırmak İçin En İdeal Zaman Nedir?
Bademcik Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli Ve Ne Yenir?
Revizyon Burun Ameliyatı Tehlikeli Mi? Kimler Yaptırabilir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir? Örümcek Ağı Estetiğinin Yapılma Amaçları
Geniz Eti Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? Geniz Eti Tedavi Edilmezse Ne Olur?
Ameliyatsız İple Yüz Germe İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?
Gummy Smile Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?
Dudak Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılmaz?
Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Dayanır? Riski Var Mı?
Dermapen Sonrası Leke Kalır mı? Hangi Arayla Yapılır?
Burun Eğriliği Ameliyatı Zor Mu? Nasıl Yapılır?
Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum