Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Gummysmile Kırışıklık Giderici

 

Diş eti gülüşü olarak da bilinen gummy smile, gülme ya da konuşma esnasında üst diş etlerinin normalden fazla oranda görünmesi anlamına gelmektedir. Gummy smile oranı, genel olarak yüzde 10’un altında bir sıklığa sahiptir. Diş ve ağız estetiğinde, insanların çok fazla hoşlanmadığı bir durum olan gummy smile, ağzın ya da dişlerin normalden daha büyük görünmesine neden olur. Doğal bir tedavi metodu olan ve işlevselliği fazla olan kaslar üzerinde uygulanan işlem ile, diş eti gülüşü, yani gummy smile durumundan kurtulmak artık çok kolay.

 

gummy smile nasil yapilir

 

Gummy smile tedavisi nasıl yapılır?

 

Gummy smile uygulamasında, diş eti gülüşüne neden olan kasların üzerinde uygulama yapılır. Diş eti gülüşü probleminin düzeyine göre, farklı sayılarda enjeksiyon yapılır. Gummy smile tedavisinde, genellikle üst dudak ile burun kanatlarının buluştuğu noktalara yapılan enjeksiyonlar, ağrısız ve etkili bir tedavidir.

 

 

Özel iğneler kullanılarak yapılan tedavi, anestezi etkisi gösteren kremler kullanılarak yapılır. Ağrının minimum düzeyde olması adına buz uygulaması yapılabilir. Gummy smile uygulamasının etkisi, 6 aya kadar çıkabilir. Daha etkili ve kalıcı bir sonuç almak adına, uygulama ilerleyen dönemlerde, tekrar edilebilir.

 

Gummy smile tedavisi ile ilgili bilinmesi gerekenler

 

Diş eti gülüşü üzerinde uygulanan işlemin ardından, aynı gün içinde makyaj yapılmamalıdır. Derinizde, iğne girişleri olacağından makyaj yapmak tehlikeli olabilir.

 

  • Gummy smile ardından, ağız ve diş hareketlerinizi kısıtlamanıza gerek yoktur, rahatlıkla konuşabilir, gülebilirsiniz.
  • Gummy smile, gülüşle ilgili kaslara uygulanan bir işlem olmasından ötürü, konuşma ya da çiğneme gibi konularda bir fark yaşamanıza neden olmaz.
  • Gummy smile ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer nokta da, bu sorunu yaşayan herkese uygulaması uygun olmayabilir. Operasyon öncesinde ilk etapta, sorunun kaynağı teşhis edilmektedir.

Gummy Smile Ne Kadar Sürer?

Gülüş düzenini bozan önemli sorunların biri, diş etlerinin yoğun şekilde görünmesine dayanır. Gummy smile olarak da bilinen bu sorun, gülme esnasında üst diş etlerinin oldukça fazla ön plana çıkmasıyla gerçekleşir. Tedavisinde ise, gülme esnasında faaliyet gösteren kas yapısının fazlaca reaksiyonda bulunduğu kasların işlev olarak dengelenmesi şarttır.

Yapılacak müdahale sonrasında; kasların daha az aktif olması, diş etlerinin öne çıkma potansiyelinin azaltılması ve gülüş tasarımının tamamlanması söz konusu olur. Ortalama altı saat içerisinde tamamlanan Gummy smile ile altı saatin sonrasında diş etleri gözükmeden ve yalnızca dişlerin göründüğü gülümsemeye sahip olunur. Gummy smile için hizmetlerimizi tercih edebilir ve gülüş tasarımını tamamlayabilirsiniz.

Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum