Takip Edin:

Gummysmile Kırışıklık Giderici

Diş eti gülüşü olarak da bilinen gummy smile, gülme ya da konuşma esnasında üst diş etlerinin normalden fazla oranda görünmesi anlamına gelmektedir. Gummy smile oranı, genel olarak yüzde 10’un altında bir sıklığa sahiptir. Diş ve ağız estetiğinde, insanların çok fazla hoşlanmadığı bir durum olan gummy smile, ağzın ya da dişlerin normalden daha büyük görünmesine neden olur. Doğal bir tedavi metodu olan ve işlevselliği fazla olan kaslar üzerinde uygulanan işlem ile, diş eti gülüşü, yani gummy smile durumundan kurtulmak artık çok kolay.

gummy smile nasil yapilir

Gummy smile tedavisi nasıl yapılır?

Gummy smile uygulamasında, diş eti gülüşüne neden olan kasların üzerinde uygulama yapılır. Diş eti gülüşü probleminin düzeyine göre, farklı sayılarda enjeksiyon yapılır. Gummy smile tedavisinde, genellikle üst dudak ile burun kanatlarının buluştuğu noktalara yapılan enjeksiyonlar, ağrısız ve etkili bir tedavidir.

Özel iğneler kullanılarak yapılan tedavi, anestezi etkisi gösteren kremler kullanılarak yapılır. Ağrının minimum düzeyde olması adına buz uygulaması yapılabilir. Gummy smile uygulamasının etkisi, 6 aya kadar çıkabilir. Daha etkili ve kalıcı bir sonuç almak adına, uygulama ilerleyen dönemlerde, tekrar edilebilir.

Gummy smile tedavisi ile ilgili bilinmesi gerekenler

Diş eti gülüşü üzerinde uygulanan işlemin ardından, aynı gün içinde makyaj yapılmamalıdır. Derinizde, iğne girişleri olacağından makyaj yapmak tehlikeli olabilir.

  • Gummy smile ardından, ağız ve diş hareketlerinizi kısıtlamanıza gerek yoktur, rahatlıkla konuşabilir, gülebilirsiniz.
  • Gummy smile, gülüşle ilgili kaslara uygulanan bir işlem olmasından ötürü, konuşma ya da çiğneme gibi konularda bir fark yaşamanıza neden olmaz.
  • Gummy smile ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer nokta da, bu sorunu yaşayan herkese uygulaması uygun olmayabilir. Operasyon öncesinde ilk etapta, sorunun kaynağı teşhis edilmektedir.

Gummysmile Kırışıklık Giderici - Op. Dr. Eda Çabuk Horoz

Hemen Ara
Whatsapp