Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Kaş Kaldırma Ankara

 

Kaşlar, yüz ifadesinde en çok öne çıkan yapılar arasında yer alıyor. O anki hislerimize göre kaşlarımız neşeli olduğumuzu ya da sinirli olduğumuzu ifade eden bir yapıya sahip. İlerleyen yaşlarla birlikte, kaşlarda oluşabilen sarkmalar, genel imajımızda istemeyeceğimiz bir görünüme neden olabiliyor. Böyle durumlarda, etkili bir sonuç ortaya koyan iple kaş kaldırma uygulaması, birçok kişi tarafından tercih edilen bir estetik dokunuştur.

 

kas kadirma operasyonu nasil yapilir

 

Kaş kaldırma uygulamasıyla, kaş yapıları olması gereken seviyesine getirilir ve bu da genel yüz ifadenize, gözle görülür bir gençleşmeye neden olur. Günlük yaşamınızda, rahat bir şekilde önceden olduğu gibi, mimiklerinizde kaşlarınızı kullanabilir, daha genç ve diri bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

 

Kaş kaldırma operasyonu nasıl yapılır?

 

Ameliyatsız kaş kaldırma işlemi olan iple kaş kaldırma öncesinde, ilk aşama kaşların ne kadar kaldırılacağına karar verilmesidir. Milimetrik hesaplarla yapılan bu işlem, kaş kaldırma operasyonunun ardından kaşlarınızın nasıl bir hale geleceğini gösterir. Kaş kaldırma işleminde, sadece kaş yapısı ile değil, genel bir estetik değişim hedefleyen kişiler için, göz kapağı kaldırma ya da cilt germe işlemleri de yapılabilir.

 

 

İple kaş kaldırma işlemi, modern estetik teknikler arasında yer alan bir askı metodudur. İple kaş kaldırma işlemi kapsamında mikro cihazlar kullanılır ve bu da, basit ve ağrısız bir estetik işlemi sağlar. Saç çizgisinin alt kısmında, mikro cihazlar kullanılarak yapılan askı işlemi, düşen kaş yapısını toparlayan ve askı ile, istenen ölçüde kaldırmayı yapan bir uygulamadır. Ameliyatsız estetik işlemler içinde yer alan iple kaş kaldırma, örümcek ağı estetiği ile aynı mantıkta yapılan bir işlemdir.  İple kaş kaldırma işlemi sonrasında, yüzdeki istenmeyen kırışıklıklar ve sarkan dokular toparlanır.

 

Kaş kaldırma işlemi sonrası süreç

 

Kaş kaldırma operasyonunun ardından, belirli aralıklarla kontrole gelinmesi önem taşır. Bu kontrollerde, cildin yeni formuna ne ölçüde adapte olduğu incelenir. Kaş kaldırma işlemi sonrasında, istenmeyen farklı bir görünümün ortaya çıkması ya da fazla kalkıklık gibi bir durumda, ek bir müdahale ile kaşların düzeyi olması gereken forma kavuşturulabilir.

 

 

Kaş kaldırma estetiği yaptıran kişilerin, operasyon sonrasında dikkat etmesi gereken en önemli konular arasında, bir süreliğine çok fazla mimik yapmaması yer alır. Kaşlar, yüz mimiklerinde önemli bir noktada olmasından ötürü, fazla mimik kaşları yorabilir. Uygulamadan en iyi verimi almak için, iyileşme ve adaptasyon döneminde kaşların yorulmaması avantaj sağlar.

 

kimler kas kadirma operasyonu yaptirabilir

 

Kaş kaldırma işlemiyle ilgili bilinmesi gerekenler

  • Kaş kaldırma işlemi, herhangi bir iz bırakmayan estetik operasyondur. Kesi açılmadan yapılan, yalnızca mikro cihazlarla yapılan bu işlem dışarıdan asla belli olmaz.
  • Kaş kaldırma operasyonunun ardından, ilk bir aylık dönemde havuza ya da denize girilmesi önerilmez. Birinci ay ile üçüncü ay arasında, kontrollü bir şekilde havuza ya da denize girilebilir.
  • İple kaş kaldırma işleminde kullanılan iplerin düşmesi ve kaşların düşmesi söz konusu değildir. Zira bu teknikte çift ip modeli kullanılır, bu da iplerin üzerindeki ağırlığı minimize eder.
  • Kaş kaldırma işlemi sonrasında, yüz germe gibi işlemleri yaptırmakta sakınca yoktur.
  • Operasyon sonrasında, ilk iki haftalık süreçte yüzüstü uyumak önerilmez.

İple Kaş Asma Kalıcı Mı?

İp kullanarak yapılan ve estetik bir görünüm sunan tekniğin adı, Fransız askısı olarak sunulur. Fransız askısı yönteminde, cerrahi amaçlı kullanılan ve vücuda zararı olmayan ipler yardımıyla vücuda şekil vermek oldukça kolaydır.

Kaşların asılmasında da tercih edilebilen Fransız askısı sonrası, çarpıcı ve şekillendirilmiş kaş görünümünün iki yıl gibi bir süre için korunduğu görünecektir. İki yıldan sonra ise yaşlanma ve hücre kayıplarının yaşanması gibi etkenlere bağlı olarak kaşların yavaş yavaş eski hallerini almaya başladığı fark edilir.

Bu nedenle, kaşlarda Fransız askısı tekniğinin ortalama iki yılda bir olacak şekilde yinelenmesi gerekir. Kaşlar açın iple askılama yöntemine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum