Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Kemerli Burun Kendiliğinden Düzelir Mi?

Bütün insanların burunları estetik bir görünüme sahip değildir. Bu durum çok sinir bozucu olsa da, ameliyat ya da farklı yöntemler yardımıyla burun şeklinin düzeltilebilmesi mümkündür.

Bu şekilde daha estetik bir buruna sahip olunabilir. Şekli bozuk olan burunlar için, kemerli burun denilir. Kemerli burunları olanlar, bundan dolayı çok fazla sıkıntı duyabilirler. Fakat bu duruma müdahale edilerek düzeltilebilmesi mümkündür. Kemerli burunun düzelebilmesi için, dışardan uygulama yapmak gerekir.

Kemerli Burun İçin Ameliyat Gerekli Midir?

 

Kemerli buruna sahip olan insan sayısı oldukça fazladır. Bu kadar büyük bir kitle, burnundaki kemerden rahatsız olarak ameliyat yöntemine başvurabilir. Burun ameliyatı da tıpkı diğer ameliyatlar gibidir. Ameliyat sırasında anestezi uygulaması yapmak gerekir ve burun istenilen şekle getirilebilir.

Kişinin kendi isteğine uygun olarak burun şekli verilmesinden dolayı, kemerli burun ameliyatları estetik olarak kabul edilebilir. Burun ameliyatları oldukça zorludur. Ayrıca bu ameliyatlarda kişilerin burunları ve derileri farklı yapılarda olabilir. Dolayısıyla bu da ameliyatın gidişatını değiştirebilir. Bazı kişilerin burunları daha kalın olabilir. Bu da burun ameliyatlarının daha uzun sürmesine neden olabilir.

Kemerli Burun Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

 

Ameliyat olacak olan kişilerin kafasında mutlaka bu soru oluşur. Burun ameliyatı sonrasında burunda ameliyat izi kalabilir mi tarzında sorulardır. Ameliyattan sonra burunda iz kalması, ameliyatı yapan kişilerle doğrudan alakalıdır. Bu nedenle mutlaka konuda deneyimli olan kişilerden yardım almak gerekir. Eğer dikişler burun kısmının dışından atıldıysa, iz kalma ihtimali daha yüksektir. Fakat burun deliklerinin alt kısımdan atıldıysa, bu sefer ameliyat izi kalması daha düşük bir ihtimaldir.

Kemerli Burun İçin Yapılması Gereken İşlemler Nelerdir?

 

Kemerli burnundan şikâyeti olanlar, burunları için ne yapabileceklerini detaylı olarak incelerler. Bunun sonucunda da ortaya farklı yöntemler çıkar. Kemerli burun için yapılabilecek olan işlemlerden bazıları şunlardır;

  • Burun düzeltme egzersizleri
  • Törpüleme tekniği
  • Ameliyat yöntemi
  • Diş macunu kullanarak düzeltme gibi yöntemlerle burun kemerini düzeltebilmek mümkündür.

Kemerli Burun İçin Törpüleme Yöntemi Güvenli Midir?

 

Kemerli burnu olanlar, burunlarının bu şeklinden kurtulabilmesi için, en yaygın olarak kullanılan tekniklerin başında burun törpüleme yöntemi gelir. Bu yöntem sayesinde, ters v şeklinde olan burnun şekli düzeltilebilir. İnsanlar burunlarının kötü şeklinden dolayı psikolojik sorunlarda yaşayabilir. Kemerli burnu törpülemenin güzel yanlarından birisi, kemik kırılmadan müdahale edilebilmesidir. Bu yüzden basit ve acısızdır. Lokal anestezi ile kısa sürede çözülebilir.

Kemerli Burunun İyileşme Süreci Nasıl Olmalıdır?

 

Kemerli burun için uygulanan yöntem ameliyatsa, bu aşamada biraz daha dikkatli olunması gerekir. Çünkü bu durum iyileşme sürecini de etkiler. Bunun için temkinli davranılması gerekir. Kemerli burnun iyileşmesi sürecinde yapılması gerekenler şunlardır;

  • alana bir süre su değdirilmemesi gerekir.
  • Sargı bezleri doktor söylemediği sürece ellenmemelidir.
  • Eğer ki bakım yapılacaksa, mutlaka yakın bir sağlık merkezinden yardım alınması gerekir. Bu şekilde daha başarılı bir iyileşme süreci geçirilebilir.
18.08.2023 10:32:51
Blog
Kilo Verince Gamze Çıkar Mı? Gamze Estetiği Zamanla Kaybolur Mu?
Bişektomi Ne Kadar Kalıcı? Geri Dönüşü Var Mı?
Ağlamak Burun Estetiğine Zarar Verir Mi?
Sinüzit Ameliyatı Ne Kadar Sürer? Sonrasında Tekrarlar Mı?
Göz altı ışık dolgusu etkisini ne zaman gösterir? Ne kadar dayanır?
Yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir?
Burun ameliyatında dudak değişir mi?
Yanak Çizgileri Nasıl Giderilir? Tedavi Seçenekleri Nelerdir?
Burun Büyümesi Kaç Yaşına Kadar Devam Eder?
Burun Estetiği Yaptırmak İçin En İdeal Zaman Nedir?
Bademcik Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli Ve Ne Yenir?
Revizyon Burun Ameliyatı Tehlikeli Mi? Kimler Yaptırabilir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir? Örümcek Ağı Estetiğinin Yapılma Amaçları
Geniz Eti Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? Geniz Eti Tedavi Edilmezse Ne Olur?
Ameliyatsız İple Yüz Germe İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?
Gummy Smile Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?
Dudak Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılmaz?
Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Dayanır? Riski Var Mı?
Dermapen Sonrası Leke Kalır mı? Hangi Arayla Yapılır?
Burun Eğriliği Ameliyatı Zor Mu? Nasıl Yapılır?
Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum