Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman Ve Kaç Yaşında Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatı, ülkemizde ihtiyaç duyulan kişiler için yapılan estetik çalışmaların arasında yer alır. Kulakların boyutu, şeklinden memnun olmayanların başvurduğu estetik çözümler olarak ön plana çıkar. Kulak şekillendirme operasyonu sayesinde kişinin hoşnut olacağı bir kulak tasarımı ortaya çıkartılmış olur. Böylece kötü görünen kulak şekil bozukluğu, yapılan estetik çalışmalarla daha ideal bir görüntüye kavuşur.

Kepçe Kulak Ameliyatı Kolay Mıdır?

 

Tıp dilinde ''otoplasti'' olarak adlandırılan kepçe kulak ameliyatı, estetik hizmetlerden yararlanacak olan kişileri tedirgin ediyor. Çünkü ameliyat sürecinin tam manasıyla nasıl sürdüreceğinden emin olmayan hastalar, kepçe kulak ameliyatı kolay mı değil mi öğrenmek istiyor. Kepçe kulak ameliyatı için basit olarak tabir edebileceğimiz bir işlemlerdir.

Kepçe kulak ameliyatı hizmetlerinden yararlanacak olan hastalar;

  • Kulak boyutunu düzeltme
  • Kulak şekil bozukluklarını düzeltme
  • Daha hoş görünüm kazanma

Kepçelikten kurtulma gibi önemli ve olumlu bir süreçten geçmiş olur.

Ameliyat süreci sorunsuz ve aynı zamanda kolay şekilde yapılır. Kepçe kulak estetiğinde, ameliyatlar lokal veya anestezi şekilde gerçekleşir. Klinik yahut hastane ortamında ameliyat yapılır. Günlük estetik cerrahi işlemlerinden biri olduğundan dolayı hastanede yatılı şekilde kalmanıza gerek yoktur.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman Yapılır?

 

Doğum ile birlikte vücudumuzda gelişim sürecine girmeye başlar. Kulaklarında gelişim süreci içerisinde yer alırken kişi 5-6 yaşına ulaştığı zaman gelişim yüzde 80 oranında tamamlanmış olur. Çocuklar 6-7 yaşlarına geldiği zaman ise artık önünde ameliyat için herhangi engel durumu söz konusu değildir. 6-7 yaşlardan itibaren yapılması sorun teşkil etmeyen kepçe kulak ameliyatı çocuklardaki özgüvenin korunması açısından da son derece önemlidir.

Kepçe Kulak Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

 

Kepçe kulak ameliyatı olduktan sonra iyileşmenin uzun sürecek olduğunu düşünmeyiniz. Tam aksine basit işlemler sonrasında çok uzun sürmeyecek şekilde bir iyileşme sürecine girilmeye başlanır. İyileşme sürecinde en önemli husus, hastanın yaşıdır. Doğal olarak hastanın yaşı göz önünde bulunarak yaşına bağlı olarak da 1 ile 7 gün şeklinde değişkenliğe gidebilir.

Fakat 1 haftadan daha uzun haftalara yayılacak bir ameliyat işlemi olarak görülmemelidir. Üstelik ameliyat tamamlandıktan sonra ise hastanın hastane ortamında yatılı bir şekilde kalmasına gerek yoktur. Gündelik hayatındaki istediği aktiviteleri ertelemesine gerek kalmadan gönül rahatlığıyla yapabilir.

Kepçe Kulak Ameliyat İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Kepçe kulak ameliyatı denildiğinde hastaları ister istemez bir korku kaplıyor. Ameliyat riskli mi ağrı veya acı olacak mı endişesi açığa çıkıyor. Fakat korkulacak bir ameliyat olmadığından dolayı içinizi rahat ettirebilirsiniz.

Kepçe kulak ameliyat işlemi gerçekleştirilirken hastanın kulak arkasından kesikler yapılır. Kulak arkasından yapıldığı içinde dikiş izleri görünmez. Hafif dokunuşlar ile kulak arkasında yer alan kıkırdaklar zayıflatılarak yeniden şekil alması sağlanmış olur. Kepçe kulak ameliyatı 1-1.5 saat şeklinde gerçekleştirilen kolay operasyonlardır.

18.08.2023 10:33:16
Blog
Kilo Verince Gamze Çıkar Mı? Gamze Estetiği Zamanla Kaybolur Mu?
Bişektomi Ne Kadar Kalıcı? Geri Dönüşü Var Mı?
Ağlamak Burun Estetiğine Zarar Verir Mi?
Sinüzit Ameliyatı Ne Kadar Sürer? Sonrasında Tekrarlar Mı?
Göz altı ışık dolgusu etkisini ne zaman gösterir? Ne kadar dayanır?
Yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir?
Burun ameliyatında dudak değişir mi?
Yanak Çizgileri Nasıl Giderilir? Tedavi Seçenekleri Nelerdir?
Burun Büyümesi Kaç Yaşına Kadar Devam Eder?
Burun Estetiği Yaptırmak İçin En İdeal Zaman Nedir?
Bademcik Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli Ve Ne Yenir?
Revizyon Burun Ameliyatı Tehlikeli Mi? Kimler Yaptırabilir?
Örümcek Ağı Estetiği Nedir? Örümcek Ağı Estetiğinin Yapılma Amaçları
Geniz Eti Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? Geniz Eti Tedavi Edilmezse Ne Olur?
Ameliyatsız İple Yüz Germe İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?
Gummy Smile Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?
Dudak Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılmaz?
Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Dayanır? Riski Var Mı?
Dermapen Sonrası Leke Kalır mı? Hangi Arayla Yapılır?
Burun Eğriliği Ameliyatı Zor Mu? Nasıl Yapılır?
Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum