Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Kırışıklık Giderici

 

Uygulandığı bölgede sinirlerle, sinirlerin uyardığı kaslar arasındaki etkileşim üzerinde etkili olan bir yapıdır. Kırışıklık giderme başta olmak üzere yüz gençleştirme, terlemelerin ya da bruksizm gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılır. Kırışıklık giderici, en çok tercih edilen uygulamaların arasında yer alır.

 

 

Kırışıklıklar nasıl giderilir?

 

Yüzümüzde, belli kasların uzun yıllar boyunca çalışmasının ardından, bell kıvrımlar yüzde çizgilenmeye neden olur. Bu kasların neden olduğu bölgelerdeki deri kıvrımları, kırışıklık olarak adlandırdığımız duruma neden olur. Bu yapılarda en çok karşımıza çıkanlar alın, kaş arası ya da dudak çevresindeki kırışıklıklardır.

 

 

Kırışıklık giderici uygulamasında, kırışıklığa neden olan mimik kasların hareketi zayıflatılır. Kas hareketlerinden kaynaklı olarak, katlanması azalan deride ise çizgilenme durumu azalmış olur. Birçok insanı, olduğundan daha yaşlı gösteren bir estetik detay olan kırışıklıklar, özellikle göz kenarı ve alın çizgileri bu sayede ortadan kaldırılabilir.

 

kimler kirisiklik giderici yaptirabilir

Kırışıklık giderici ile ilgili bilinmesi gerekenler

 

Uygulamanın ardından, işlemin etkileri 2-3 gün içerisinde kendisini göstermeye başlar, bu süreç en fazla 10-14 gün arasına kadar çıkabilir.

 

  • Kırışıklık giderici, ilk defa uygulandığı bir kişide 4 ay ile 6 ay arasına kadar etkili olur. Tekrarlanan uygulamalarda, etkisini gösterme aralığı 10 aya kadar çıkar.
  • Kırışıklık giderici bırakıldığında, mimik kaslar, etki nedeniyle bir miktar zayıflayacağı için, mevcut hali öncesi dönem ve daha kötü bir hale ulaşmaz.
  • Kırışıklık giderici, sinir kas sistemi kaynaklı bir hastalığı olanlar yapılmaz.
  • Hamile kadınlar ya da bebeğini emzirenler için uygun değildir.
  • Kırışıklık giderici, bir bakteriden üretilen, protein bazlı bir ilaçtır ve herhangi bir zararlı, zehirli içeriği bulunmamaktadır.S
  • Sanılanın aksine yüzü şişiren bir uygulama değildir. Dolgu işlemleri ile karıştırılan bu işlem, uygulandığı anda yalnızca, ilk birkaç gün içinde geçici morarma ve şişliklere neden olabilmektedir.

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Geçer?

Yüz içerisindeki kırışıklıklar, insanların yaşlı durmalarına neden olan ve çoğu kesim tarafından istenmeyen bir görünümdür. Kırışık görüntünün kaldırılmasında ise yüz dolgusunun ve Fransız askısı tekniğinin kullanılması tercih edilmelidir. Alnın T bölgesine, çene ucuna, göz çevresine ve kırışıklıkların yoğunlaştığı hatlara uygulanan her iki teknik sonrasında ise genç görünüm yakalanacaktır.

Ayrıca, cerrahi bir süreci gerektirmeyen bu teknikler sayesinde; uzun süren, masraf yükü fazla olan ve acı gerektiren ameliyatlar yerine, belirli aralıklarda yenileme yapılacak, kısa sürede tamamlanan ve aynı sonuçlara ulaştıran yöntemler kullanılmış olacaktır. Bu bağlamda, Fransız askısı tekniğimiz ve cilt dolgularımız hakkında bilgi aldıktan sonra hizmetimizi kullanarak istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum