Takip Edin:

Kırışıklık Giderici

Uygulandığı bölgede sinirlerle, sinirlerin uyardığı kaslar arasındaki etkileşim üzerinde etkili olan bir yapıdır. Kırışıklık giderme başta olmak üzere yüz gençleştirme, terlemelerin ya da bruksizm gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılır. Kırışıklık giderici, en çok tercih edilen uygulamaların arasında yer alır.

Kırışıklıklar nasıl giderilir?

Yüzümüzde, belli kasların uzun yıllar boyunca çalışmasının ardından, bell kıvrımlar yüzde çizgilenmeye neden olur. Bu kasların neden olduğu bölgelerdeki deri kıvrımları, kırışıklık olarak adlandırdığımız duruma neden olur. Bu yapılarda en çok karşımıza çıkanlar alın, kaş arası ya da dudak çevresindeki kırışıklıklardır.

Kırışıklık giderici uygulamasında, kırışıklığa neden olan mimik kasların hareketi zayıflatılır. Kas hareketlerinden kaynaklı olarak, katlanması azalan deride ise çizgilenme durumu azalmış olur. Birçok insanı, olduğundan daha yaşlı gösteren bir estetik detay olan kırışıklıklar, özellikle göz kenarı ve alın çizgileri bu sayede ortadan kaldırılabilir.

kimler kirisiklik giderici yaptirabilir

Kırışıklık giderici ile ilgili bilinmesi gerekenler

Uygulamanın ardından, işlemin etkileri 2-3 gün içerisinde kendisini göstermeye başlar, bu süreç en fazla 10-14 gün arasına kadar çıkabilir.

  • Kırışıklık giderici, ilk defa uygulandığı bir kişide 4 ay ile 6 ay arasına kadar etkili olur. Tekrarlanan uygulamalarda, etkisini gösterme aralığı 10 aya kadar çıkar.
  • Kırışıklık giderici bırakıldığında, mimik kaslar, etki nedeniyle bir miktar zayıflayacağı için, mevcut hali öncesi dönem ve daha kötü bir hale ulaşmaz.
  • Kırışıklık giderici, sinir kas sistemi kaynaklı bir hastalığı olanlar yapılmaz.
  • Hamile kadınlar ya da bebeğini emzirenler için uygun değildir.
  • Kırışıklık giderici, bir bakteriden üretilen, protein bazlı bir ilaçtır ve herhangi bir zararlı, zehirli içeriği bulunmamaktadır.S
  • Sanılanın aksine yüzü şişiren bir uygulama değildir. Dolgu işlemleri ile karıştırılan bu işlem, uygulandığı anda yalnızca, ilk birkaç gün içinde geçici morarma ve şişliklere neden olabilmektedir.

Kırışıklık Giderici - Op. Dr. Eda Çabuk Horoz

Hemen Ara
Whatsapp