Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Lip Lift Ameliyatı

 

Lip lift, yani dudak kaldırma operasyonu, üst dudak kısalığından rahatsız olan hastalar için uygun bir estetik uygulamadır. Burnun orta kısmı ile dudağın pembemsi bölgesi arasındaki bölgenin uzunluğu, kişinin yüz büyüklüğü ve kendi anatomisine göre değişim gösterebilir. Bu uzunluğu ideal ölçüye getirmek isteyenlerin tercih ettiği dudak kaldırma operasyonunda, dudaklarda daha estetik bir görüntünün ortaya çıkması sağlanır.

 

lip lift nedir

 

Lip lift (dudak kaldırma estetiği) nasıl yapılır?

 

Basit bir estetik operasyon olan lip lifting, burnun orta sütunu olan kolumella tabanı ile, üst dudağın kırmızımsı yeri arasındaki mesafenin kısaltılması ile istenen sonucun alındığı bir işlemdir. Lip lift işlemi sonrasında dudaklarda, melek kanadı etkisinin ortaya çıkması hedeflenir.

 

 

Dudak kaldırma estetiğinde, burnun üst dudakla buluştuğu noktada, burnun hemen altında bir kesi oluşturulur ve istenen dudak yapısına göre, fazla olarak kabul edilen uzunluk çıkarılır. Fazla doku çıkarıldıktan sonra, cilt birleştirilir ve dikilir. Dikişler tamamlandıktan sonra, burun altına açılan kesinin mümkün olduğu müddetçe az görülmesi adına, cildin kenarları hizalanır. Burun tabanı ile dudaklar arasındaki mesafe, istenen dudak kaldırma işlemine göre belirlenir. Genel olarak estetik dünyasında, burun ile dudak arasındaki mesafenin ideal uzunluğu 12 ile 15 milimetre arasıdır.

 

 

Dudak kaldırma estetiğinden farklı olarak, dudak dolgunluğu isteniyorsa, dudaklara enjekte edilebilir dolgu maddeleri uygulanabilir. Dudak dolgusundaki izler, ameliyat ile gizlenmekte ve gölgelenmektedir.

 

Kimler lip lifting yaptırabilir?

 

Kadınlarda dudak, estetik açıdan en çok önem verilen bölgeler arasında. Dudakların daha büyük ve çekici görünmesini isteyen ve dudak dolgusu yaptıran kadınlar için, lip lifting işlemi uygundur.

 

 

Burun ile dudak arasındaki mesafeyi uzun bulan ve bunu kısaltmak isteyenlerde, lip lifting operasyonu iyi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Dudaklarda melek kanadını andıran görüntü, çekici bir estetik görünüme sahip olmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

 

kimler lip lift yaptirabilir

 

Lip lifting sonucunda neler olur?

 

Dudak kaldırma estetiği uygulamasının ardından, dudağınızda ortaya çıkacak değişimler şu şekildedir:

 

  • Üst dudak ve alt dudağın orantısında değişim olur.
  • Üst dudakta kırmızı çizgi daha uzun olur.
  • Üst dudak ile burun arasındaki mesafe kısalmış olur.
  • Üst dudakta, vermillion olarak ifade edilen çizgi yukarı doğru çekilmiş olur.

Lip lift ile ilgili bilmeniz gerekenler

 

Dudak kaldırma estetiği, yani lip lifting, her ne kadar basit sayılabilecek estetik operasyonlar içinde yer alsa da belli konularda dikkatli olmanız önemlidir.

 

  • Dudak kaldırma estetiği operasyonu 40 dakika ile 1 saat arasında sürebilir.
  • Ameliyattan sonra ilk 72 saat içinde lokal şişlikler görülebilir ve normaldir.
  • Operasyon sonucunda kısa süreli olarak dudakta hissizlik ve ağrı görülebilir. Birçok estetik operasyon sonrasında görülen bu durumlara karşı, soğuk kompres uygulanır ve minimize edilir.
  • Geçici baş ağrıları yaşanması durumunda, hafif ağrı kesiciler yeterli etkiyi gösterecektir.
  • Ameliyattan sonra genellikle 5. günde dikişler alınabilir, iyileşme süresi ise 1 haftadır.

Burun Dudak Arası Mesafe Nasıl Olmalı?

Burun ve dudak arasındaki mesafe yüzün estetik yapısını etkiler. Bu mesafe herkeste aynı değildir. Kişiden kişiye değişir. Estetik bir görünüm için bu mesafenin 12 ve 15 mm arasında olması gerekir.

Burun yapısı, yüz hatları, yüzün oranı ve dudakların yapısı mesafeyi etkiler. Altın orana sahip olan yüz hatları her zaman daha çekici görünür. 15 mm üzerinde olan burun ve dudak arası mesafe, altın orana uymaz. Bu yüzden 15 mm üzerinde olmaması uygundur.

Yüzdeki altın oranı yakalamak için uygun ve doğru estetik işlemler uygulanır. Tecrübeli ve bilgili kadromuz sayesinde daha hoş ve yüz hatlarınız ile daha uyumlu bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum