Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Smokerlina Kırışıklık Giderici

 

Dudak üzerinde ciltte kırışıklık, yaş ilerledikçe daha belirgin bir şekilde kendini ortaya koyar. Dudak çevresinde yer alan dokuların değişimi, çizgilenme ve kırışıklığı artırır. Özellikle sigara içenlerde ciddi oranda olan bu kırışıklık, genetik nedenlerle ya da dudak çevresindeki mimik kasların etkinliği ile daha da artabilir. Dudak üstü çizgiler için uygulanan bir estetik uygulama olan smokerline kırışıklık giderici, dudak çizgisinin kenarlarında, kırışıklığa neden olan kaslara uygulanarak çizgileri minimize eden bir yöntemdir.

 

kimler smoker line uygulamasi yaptirabilir

 

Smokerline nasıl yapılır?

 

Çizgilere ve kırışıklıklara neden olan kaslara enjekte edilen işlem, bu dokularda geçici bir rahatlık yaratan bir uygulamadır. Dolgu işlemi olmayan, sadece kas yapılarına uygulanan smokerline, kısa süren, ağrısız ve basit bir estetik uygulamadır. Ortalama 10 dakika süren bir operasyon olan dudak üstü çizgisi kırışıklık giderici uygulması, estetik uygulamanın ardından normal hayatınıza dönebileceğiniz bir işlemdir. Operasyon sonrasında geçici, küçük kızarıklıklar oluşabilse de, bu durum 10 dakika içinde düzelebilmektedir. Etkisi ortalama 3 günde başlayan işlem, ilk 2 hafta içinde etkisini maksimize eder. Ortalama etkinlik süresi ise 5 aya kadar çıkabilmektedir. Etkisini kalıcı olarak göstermesi için, işlem tekrar edilebilir.

 

Smokerline ile ilgili bilinmesi gerekenler

 

Smokerline, dudaklarda hacmen bir büyüme yaratmamaktadır, yalnızca çizgi ve kırışıklıklara neden olan kasların etkinliğini azaltır. Dudak dolgunluğunu artırmak istiyorsanız özel dolgu uygulamaları yaptırmalısınız.

 

  • İşlemin yan etkisi yok denecek kadar azdır, hafif şişlik ve kızarıklıklar kısa süre içinde geçmektedir.
  • Smokerline işlemi, özel hassas iğnelerle yapılmaktadır ve ağrılı bir işlem değildir.
  • Düzenli olarak kullandığınız ilaçlar ya da kronik bir rahatsızlığınız varsa, operasyon öncesi muayenede bunu belirtmeniz önemlidir.

Dudak Üstü Kırışıklıkları Neden Olur?

Dudak üstü kırışıklıkları daha çok yüz mimiklerinden kaynaklanıyor. Yüz hareketleri zamanla bıyık bölgesinde dikine çizgiler oluşturuyor. Bunun yanı sıra sigara alışkanlığı olan kişilerde de dudak üstü kırışıklıkları yaygın olarak görülüyor. Sağlıksız beslenme ve aşırı güneş gibi faktörler de bu kırışıklıkların nedenleri arasındadır. Özellikle vitamin ve mineral eksikliği yaşayan kişilerde görülen estetik bir sorundur.

Yaş ve genetik faktörler dudak üstü kırışıklıklarının bilinen nedenleri arasındadır. Özellikle cildi kuru olan kişiler bu sorunla karşı karşıya kalıyor. Su tüketimi de önemli bir etkendir. Su, cildin nem dengesini sağlar. Nemli ve esnek ciltlerde kırışıklık oluşumu daha az görülüyor. Bu yüzden bol su tüketmeyen kişilerde dudak üstü kırışıklığı oluşuyor.

Op.Dr.Eda HOROZ
Op.Dr.Eda HOROZ
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum - Kabul Etmiyorum